„Kłamczucha” na kolskiej scenie

0
96
Kłamczucha-1

Na kolskiej scenie, wczoraj, tj. 16 lutego br., aktorzy z MDK-owskiego Młodzieżowego Teatru Muzycznego zaprezentowali swoim widzom musical pt. „Kłamczucha”. Artyści z powodzeniem poradzili sobie z niełatwą sztuką łączenia piosenki, dialogu i tańca.

Spektakl wyreżyserowała Aneta Piorun. Jej widowisko osiągnęło spójność, poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne. Widownia wpierw nieśmiało, a następnie owacyjnie reagowała oklaskami na opowieść o Anieli, mieszkance Łeby, która poznaje atrakcyjnego chłopaka, zakochuje się w nim i postanawia zrobić wszystko, by wyjechać tam, gdzie mieszka obiekt jej uczuć. Realizuje plan, ale aby osiągnąć cel, kłamie. Nikomu jednak nie szkodzi, a przy okazji ujawnia swój aktorski talent. Miłość do Pawła wygasa, bo jego charakter znacznie odbiega od ideału. Aniela zyskuje nowych przyjaciół i bierze udział w inscenizacji Hamleta, w której gra główną i tytułową rolę. Wbrew ironicznemu tytułowi, Aniela okazuje się osobą wrażliwą i gotową do poświęceń.

Śpiewającym artystom Młodzieżowego Teatru Muzycznego cennych wskazówek udzielał Mariusz Urbaniak – instruktor prowadzący w kolskim domu kultury zajęcia wokalne. W spektaklu udział wzięła Agata Dziedziczak, która tym razem wcieliła się w rolę narratora. Zadania inspicjenta wykonywała Katarzyna Nowicka.

źródło i zdjęcie: MDK w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here