„Witaj na świecie, Maleństwo!” Wełniane kubraczki i czapeczki dla maluszków urodzonych w Kole

0
326

Stowarzyszenie „Kolanie” oraz Klub Seniora „Trzecia Zmiana” rozpoczęli akcję społeczną. „Witaj na świecie, Maleństwo!” to działanie skierowane do wszystkich maluszków, które przychodzą na świat w Kole. W ramach akcji – za pośrednictwem pracowników kolskiego szpitala – młode mamy otrzymają zestaw zawierający wełniany kubraczek i czapeczkę.

Będą to prześliczne, ręcznie robione, niepowtarzalne ubranka. Krzysztof Mazurkiewicz ze Stowarzyszenia „Kolanie” zapowiada, że w przyszłości obydwa stowarzyszenia będą chciały wzbogacić swoje podarki także o śpioszki i wełniane buciki. Zamierzeniem obu organizacji jest utrzymanie akcji do końca roku. Oznacza to, że począwszy od marca, kiedy nastąpi pierwsze przekazanie zrobionych zestawów, do końca roku, obdarowanych zostanie nawet trzysta rodzin, czyli średnio 30 miesięcznie. – Kiedy wyszliśmy z inicjatywą tej akcji, nie sądziliśmy, że osiągniemy aż takie efekty! – mówi z entuzjazmem Krzysztof Mazurkiewicz, wskazując na przygotowane już kompleciki. – To prawdziwe, małe dzieła sztuki! Ogromne wyrazy podziwu i podziękowania należą się tutaj członkiniom Klubu „Trzecia Zmiana”.

Szefująca klubowi Irena Jabłońska jest dumna z efektu pracy swoich koleżanek, a oboje zaznaczają, że w przedsięwzięciu chodzi o coś więcej, niż tylko wręczenie upominku nowo narodzonym pociechom. Pani Irena ma nadzieję, że każdym takim podarunkiem wzbudzi czuły uśmiech na twarzy każdej mamy i spowoduje, że wraz ze swoim maleństwem bardziej poczują się mieszkańcami naszej małej ojczyzny. Krzysztof Mazurkiewicz natomiast liczy na to, że integracja ta zaowocuje większym zaangażowaniem w życie miasta. – Spójrzmy, jakie fajne owoce przynosi takie wspólne zaangażowanie. Te ubranka to efekt synergii przy współpracy dwóch grup pozytywnie zakręconych ludzi. Ale marzeniem naszego stowarzyszenia jest stworzenie w naszym mieście jednego, spójnego organizmu społecznego, który łączyłby wszystkie takie osoby z naszej okolicy. Łatwo można sobie wyobrazić, jak wiele wspaniałych przedsięwzięć można byłoby wówczas zrealizować. Nasze miasto jest tego warte! Przecież już nieraz pokazaliśmy, że można, i że Koło to fajne miasto, w którym da się fajnie żyć! Rzeczywiście, podziwiając przygotowane już ubranka nie sposób się do nich nie uśmiechnąć. Nie dość, że wykonane w pełni profesjonalnie, z zadziwiającą dbałością o szczegóły, to jeszcze w świetnie dobranej kolorystyce i z uwzględnieniem obowiązujących trendów modowych. Dobrze, że mamy takich seniorów, którzy poprzez swoją pracę i zaangażowanie czynią nasze życie milszym, choć wymaga to niewątpliwie sporych nakładów. Jesteśmy wam za to ogromnie wdzięczni – dodaje.

źródło i zdjęcia: Stowarzyszenie „Kolanie”