Wigilia w internacie ZSRKR w Powierciu

0
423

Oby skrzydła wiary przykryły kamienie zwątpienia i uniosły serca ponad przemijanie. Pod takim hasłem przebiegł wieczór wigilijny w internacie ZSCKR Powiercie.

Jak co roku cała społeczność internacka Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu wraz z zaproszonymi gośćmi spotkała się, aby wspólnie przeżyć na nowo radość Bożego Narodzenia. Program artystyczny, przygotowany przez wychowanków pod kierunkiem Wiesławy Trzmiel i Ryszarda Potrzebskiego, nawiązywał do tegorocznych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po programie artystycznym głos zabrał ks. Zbigniew Barcz, który odczytał fragment Ewangelii. Następnie dyrektor, Marek Sobolewski i kierownik internatu, Ryszard Potrzebski złożyli wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia, a także podziękowali za przygotowanie pięknej i wzruszającej uroczystości. Później wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy. Tradycyjnie ten wyjątkowy dla wszystkich wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem.

źródło i zdjęcia: ZSCKR w Powierciu