W Szkole Podstawowej w Powierciu. Najpiękniejsze stoły wigilijne wybrane!

0
772

Jedenaście stołów wigilijnych oceniało trzyosobowe jury w ramach kolejnej edycji konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Powierciu pod patronatem wójta gminy Koło, Mariusza Rybczyńskiego. Uczniowie wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz klas VII-VIII oraz III klasy gimnazjum.

Młodzi udzie musieli przygotować stoły zgodnie z tradycją, a ocenie podlegała elegancja i estetyka, pomysłowość i i oryginalność, wkład pracy własnej wykonanie elementów dekoracyjnych, symbolika świąteczna, ułożenie zastawy stołowej zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Komisja w składzie: specjalista ds. PR i organizacji imprez MDK-u w Kole, Bożena Gronert-Ubych, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Powierciu, Bernadetta Książkiewicz, pod przewodnictwem nauczyciela Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu, Jacka Chodorowskiego, nie kryła zachwytu dla pomysłowością i wyczuciem estetycznym młodzieży. Doceniła wszystkich, ale niestety, nie mogła przyznać wszystkim jednakowych nagród. Największe uznanie skierowała do dwóch par, bo w parach młodzi ludzie pracowali. Pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych powędrowały do Wiktorii Krzyżańskiej i Wiktorii Książkiewicz oraz Klaudia Świętoń i Oliwia Andrzejewska

Podziękowania także otrzymali opiekunowie oraz organizatorki konkursu. Fundatorem nagród był wójt gminy Koło, Mariusz Rybczyński.

Poniżej galeria zdjęć z wczorajszego konkursu. Zapraszamy do obejrzenia.