Nie tylko przedszkolaki, na sportowo, w towarzystwie Mikołaja [FOTO]

0
164

W hali kolskiego MOSiR-u, wczoraj, czyli 13 grudnia br., odbyły się zawody sportowe dla dzieci z kolskich przedszkoli. W imprezie udział wzięło 9 placówek przedszkolnych: Przedszkola Miejskie nr 6, nr 5, nr 3 i nr 1, oddziały przedszkolne przy Szkołach Podstawowych nr 5, nr 4, nr 3 i nr 2, a także Niepubliczny Tęczowy Zespół Szkolno-Przedszkolny. Każde przedszkole mogło zgłosić do rywalizacji 12-osobową reprezentację, w której skład wchodziło 6 dziewczynek i 6 chłopców. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie szeregu konkurencji sportowych, sprawdzających ich ogólną sprawność fizyczną. Konkurencje były proste, a jednocześnie bardzo atrakcyjne. Ich celem było nauczenie dzieci współpracy z innymi, poprawienie koordynacji ruchowej, wdrożenie dzieci do rywalizacji zespołowej, a co najważniejsze, zadania te miały przysporzyć wiele śmiechu i radości. Choć konkurencje były punktowane, to tego dnia nie było przegranych. Każde dziecko otrzymało niewielki upominek i medal okolicznościowy, a do szkolnej gabloty trafił dyplom i puchar za udział w mistrzostwach. W sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomogli zawodnicy UKS-u Maratończyk Koło, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia główny, Waldemar Pietrzak.

Drugiego dnia do podobnej rywalizacji przystąpili uczniowie klas I-III pięciu kolskich szkół podstawowych. W Miejskim Turnieju Sportowym „1001 Gra” drużyny wystartowały w 10 różnych konkurencjach. Były to m. in. wyścig kangurów z piłką, bieg slalomem w piłeczką, wyścig mrówek, sztafety wahadłowe, tor przeszkód z użyciem pachołków i płotków lekkoatletycznych, skoki w dal dodawane itp.

Z zawodów zwycięsko wyszła ekipa SP nr 5. Na drugim miejscu uplasowała się „trojka”. Najniższy stopień podium stał się udziałem SP nr 1. Tuż za „pudłem” znalazła się SP nr 2 z oddziałami integracyjnymi, a stawkę zamknęła SP nr 4.

Wszystkie drużyny odebrały puchary, medale oraz upominki ufundowane przez sponsorów, organizatorów oraz… Mikołaja, który – mimo że nieco spóźniony – dotarł i obdarował dzieci słodyczami.

Poniżej galeria zdjęć z wydarzeń. Zapraszamy do obejrzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here