Nie tylko przedszkolaki, na sportowo, w towarzystwie Mikołaja [FOTO]

0
200

W hali kolskiego MOSiR-u, wczoraj, czyli 13 grudnia br., odbyły się zawody sportowe dla dzieci z kolskich przedszkoli. W imprezie udział wzięło 9 placówek przedszkolnych: Przedszkola Miejskie nr 6, nr 5, nr 3 i nr 1, oddziały przedszkolne przy Szkołach Podstawowych nr 5, nr 4, nr 3 i nr 2, a także Niepubliczny Tęczowy Zespół Szkolno-Przedszkolny. Każde przedszkole mogło zgłosić do rywalizacji 12-osobową reprezentację, w której skład wchodziło 6 dziewczynek i 6 chłopców. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie szeregu konkurencji sportowych, sprawdzających ich ogólną sprawność fizyczną. Konkurencje były proste, a jednocześnie bardzo atrakcyjne. Ich celem było nauczenie dzieci współpracy z innymi, poprawienie koordynacji ruchowej, wdrożenie dzieci do rywalizacji zespołowej, a co najważniejsze, zadania te miały przysporzyć wiele śmiechu i radości. Choć konkurencje były punktowane, to tego dnia nie było przegranych. Każde dziecko otrzymało niewielki upominek i medal okolicznościowy, a do szkolnej gabloty trafił dyplom i puchar za udział w mistrzostwach. W sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomogli zawodnicy UKS-u Maratończyk Koło, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia główny, Waldemar Pietrzak.

Drugiego dnia do podobnej rywalizacji przystąpili uczniowie klas I-III pięciu kolskich szkół podstawowych. W Miejskim Turnieju Sportowym „1001 Gra” drużyny wystartowały w 10 różnych konkurencjach. Były to m. in. wyścig kangurów z piłką, bieg slalomem w piłeczką, wyścig mrówek, sztafety wahadłowe, tor przeszkód z użyciem pachołków i płotków lekkoatletycznych, skoki w dal dodawane itp.

Z zawodów zwycięsko wyszła ekipa SP nr 5. Na drugim miejscu uplasowała się „trojka”. Najniższy stopień podium stał się udziałem SP nr 1. Tuż za „pudłem” znalazła się SP nr 2 z oddziałami integracyjnymi, a stawkę zamknęła SP nr 4.

Wszystkie drużyny odebrały puchary, medale oraz upominki ufundowane przez sponsorów, organizatorów oraz… Mikołaja, który – mimo że nieco spóźniony – dotarł i obdarował dzieci słodyczami.

Poniżej galeria zdjęć z wydarzeń. Zapraszamy do obejrzenia.