W szczytnym celu zagrają po raz trzynasty, czyli Charytatywny Turniej Piłki Nożnej w Babiaku

0
149
82052742_1295591477298110_2364282460251881472_o

To będzie już XIII Charytatywny Turniej Piłki Nożnej w Babiaku. Odbędzie się w Gminnej Hali Sportowej w Babiaku przy ulicy Poznańskiej 22a. W tym roku organizatorzy i sportowcy chcą pomóc 10-letniemu Pawłowi, który mieszka w okolicach Brdowa. Paweł ma podłużne zniekształcenie zmniejszające kości strzałkowej – hipoplazję strzałki lewej kończyny dolnej i przewlekłą niestabilność kolana lewego. Jest pacjentem Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Poznaniu z powodu skróconej lewej kończyny dolnej w przebiegu aplazji strzałki. We wrześniu 2019 roku chłopiec przeszedł operację usunięcia aparatu TSF z goleni oraz śruby z kostki przyśrodkowej i został mu założony pręt Rusha w kości piszczelowej.

Organizatorzy zachęcają do kibicowania drużynom i życzą dobrej zabawy, a przede wszystkim zachęcają do wsparcia charytatywnej akcji z myślą o Pawle pod hasłem „Wspólnie po lepsze jutro. Gramy z sercem”.

Więcej informacji na znajduje się na plakacie.

Turniej odbędzie się w najbliższy weekend 25 i 26 stycznia 2020 roku. Celem zawodów, oprócz uzbierania jak największej kwoty i przekazanie jej mamie Pawła, jest zachęcenie młodzieży i dorosłych do aktywnego i systematycznego uczestnictwa w zajęciach rekreacyjnych, popularyzacja mody na czynny wypoczynek, wyłonienie najlepszych drużyn w halowej piłce nożnej, dobra zabawa oraz uświadomienie, że poprzez turniej charytatywny można pomóc innym.

W przypadku 24 drużyn lub mniejszej ich liczby turniej odbędzie się w ciągu jednego dnia, czyli tylko 25 stycznia 2020 roku.

źródło i plakat: Charytatywny Babiak

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here