W bibliotece, w Kłodawie, zachowują tradycję świąt

0
66

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla większości Polaków to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich, pełne pięknych tradycji. Wigilia to dzień, w którym dzieci ubierają choinkę, a po wypatrzeniu pierwszej gwiazdki, cała rodzina zasiada do uroczystej kolacji poprzedzonej dzieleniem się opłatkiem. Aby nasza choinka w tym dniu wyglądała bardzo ładnie, stroimy ją w łańcuchy, światełka, cukierki i zawieszamy bombki.

I to właśnie ona była bohaterką konkursu plastycznego pn. „Bombka choinkowa”, zorganizowanego przez kłodawską bibliotekę. Konkurs rozpisany był na trzy kategorie wiekowe: przedszkole, szkoła podstawowa klasy I-III, szkoła podstawowa klasy IV-VIII. Wpłynęło 190 prac, z których jury w składzie: Paweł Rosiak – plastyk, dyrektor GOK-u w Kłodawie, Barbara Maćkowiak i Katarzyna Klimańska postanowiło nagrodzić 25 z nich. Laureaci otrzymali dyplomy oraz książki.

źródło i zdjęcia: Biblioteka Publiczna w Kłodawie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here