V Bieg i Marsz „Śladami Powstańczych Walk” w Nowinach Brdowskich

0
163

Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów”, 31 października br., zorganizowało piąty, jubileuszowy, Bieg i Marsz „Śladami Powstańczych Walk”. Wydarzenie pierwotnie planowano przeprowadzić pod koniec kwietnia, ale pandemia COVID-19 pokrzyżowała te plany. W biegu i marszu na dystansie 5 km łącznie udział wzięło 82 zawodników m.in. z Łodzi, Płocka, Konina, Koła, Dąbia, Babiaka, Wilczyna, Grzegorzewa i Brdowa.

Czas biegu i marszu mierzony był elektronicznie. Biegaczy po trasie prowadził Dariusz Bejm z MTB Koło, który jechał rowerem przed zawodnikami i wskazywał trasę biegu. W biegowej rywalizacji kobiet najlepsze okazały się: Małgorzata Nowacka, Daria Wieczorek i Aneta Okuńska-Wejdman, a najlepsi w kategorii mężczyzn byli Bartosz Maśnicki, Dominik Urbaniak i Krzysztof Nowosielski.

W marszu, w kategorii dziewcząt, najszybciej na linii mety pojawiły się Laura Mikołajczyk, Łucja Stokowska i Amelia Trafna, a w kategorii chłopców – Rafał Jacek, Franciszek Racinowski i Kacper Siwiński. Czołowe miejsca w marszu, w kategorii dorosłych, zajęli: wśród kobiet – Sylwia Chelińska, Wioletta Chrzanowska i Mariola Krzyżańska, a wśród mężczyzn – Marcin Radomski, Marcin Żurawik i Dariusz Przyczyna.

Każdy uczestnik biegu i marszu otrzymał medal w kształcie pomnika Powstańców Styczniowych w Nowinach Brdowskich. Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach otrzymali pamiątkowe statuetki oraz drobne upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Koło w Gaju. Na mecie na zawodników czekał też pyszny poczęstunek.

Sportowe wydarzenie dofinansował samorząd gminy Babiak. O zapewnienie pomocy przedmedycznej zadbali druhowie OSP Brdów, a nad bezpieczeństwem sportowców czuwali policjanci z Babiaka oraz Straż Leśna. – Wbrew naszym obawom, że termin imprezy jest niezbyt szczęśliwy, zawodnicy dopisali. Zapewne pomogła przepiękna pogoda. Jesienny las także cieszył oczy. Mamy już stałych bywalców naszego biegu i marszu. Wśród startujących były osoby, które nie opuściły ani jednej edycji. W tym roku bardzo mocno do współorganizacji imprezy włączyło się Nadleśnictwo Koło, co ułatwiło nam pracę – powiedział Dariusz Racinowski. – Przy organizacji takiej imprezy musi współpracować ze sobą sporo osób i koordynować pewne działania. Z tego miejsca jeszcze raz chciałbym podziękować gminie Babiak, Nadleśnictwu Koło, OSP BRDÓW, Policji z Babiaka oraz Dariuszowi Bejmowi, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia – dodał Bartosz Mikołajczyk.

Organizatorzy, w imieniu wszystkich zawodników, zapalili znicz przy pomniku powstańców w Nowiach Brdowskich, a wręczając statuetki, zaprosili zebranych na kolejny, 6. bieg i marsz, który ma się odbyć pod koniec kwietnia następnego roku.

źródło i zdjęcia: Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here