V Bieg i Marsz „Śladami Powstańczych Walk” w Nowinach Brdowskich

0
402

Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów”, 31 października br., zorganizowało piąty, jubileuszowy, Bieg i Marsz „Śladami Powstańczych Walk”. Wydarzenie pierwotnie planowano przeprowadzić pod koniec kwietnia, ale pandemia COVID-19 pokrzyżowała te plany. W biegu i marszu na dystansie 5 km łącznie udział wzięło 82 zawodników m.in. z Łodzi, Płocka, Konina, Koła, Dąbia, Babiaka, Wilczyna, Grzegorzewa i Brdowa.

Czas biegu i marszu mierzony był elektronicznie. Biegaczy po trasie prowadził Dariusz Bejm z MTB Koło, który jechał rowerem przed zawodnikami i wskazywał trasę biegu. W biegowej rywalizacji kobiet najlepsze okazały się: Małgorzata Nowacka, Daria Wieczorek i Aneta Okuńska-Wejdman, a najlepsi w kategorii mężczyzn byli Bartosz Maśnicki, Dominik Urbaniak i Krzysztof Nowosielski.

W marszu, w kategorii dziewcząt, najszybciej na linii mety pojawiły się Laura Mikołajczyk, Łucja Stokowska i Amelia Trafna, a w kategorii chłopców – Rafał Jacek, Franciszek Racinowski i Kacper Siwiński. Czołowe miejsca w marszu, w kategorii dorosłych, zajęli: wśród kobiet – Sylwia Chelińska, Wioletta Chrzanowska i Mariola Krzyżańska, a wśród mężczyzn – Marcin Radomski, Marcin Żurawik i Dariusz Przyczyna.

Każdy uczestnik biegu i marszu otrzymał medal w kształcie pomnika Powstańców Styczniowych w Nowinach Brdowskich. Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach otrzymali pamiątkowe statuetki oraz drobne upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Koło w Gaju. Na mecie na zawodników czekał też pyszny poczęstunek.

Sportowe wydarzenie dofinansował samorząd gminy Babiak. O zapewnienie pomocy przedmedycznej zadbali druhowie OSP Brdów, a nad bezpieczeństwem sportowców czuwali policjanci z Babiaka oraz Straż Leśna. – Wbrew naszym obawom, że termin imprezy jest niezbyt szczęśliwy, zawodnicy dopisali. Zapewne pomogła przepiękna pogoda. Jesienny las także cieszył oczy. Mamy już stałych bywalców naszego biegu i marszu. Wśród startujących były osoby, które nie opuściły ani jednej edycji. W tym roku bardzo mocno do współorganizacji imprezy włączyło się Nadleśnictwo Koło, co ułatwiło nam pracę – powiedział Dariusz Racinowski. – Przy organizacji takiej imprezy musi współpracować ze sobą sporo osób i koordynować pewne działania. Z tego miejsca jeszcze raz chciałbym podziękować gminie Babiak, Nadleśnictwu Koło, OSP BRDÓW, Policji z Babiaka oraz Dariuszowi Bejmowi, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia – dodał Bartosz Mikołajczyk.

Organizatorzy, w imieniu wszystkich zawodników, zapalili znicz przy pomniku powstańców w Nowiach Brdowskich, a wręczając statuetki, zaprosili zebranych na kolejny, 6. bieg i marsz, który ma się odbyć pod koniec kwietnia następnego roku.

źródło i zdjęcia: Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów”