To nowy pomysł MDK-u na wyjątkowe wakacje

0
237

Miejski Dom Kultury w Kole organizuje wiele różnorodnych form wypoczynku, z których można skorzystać w czasie wakacji. Obok zajęć artystycznych, twórczych i rozrywkowych uczniowie kolskich szkół zapraszani są do udziału w półkoloniach „Kwitnące wakacje”. Tegoroczna oferta została wzbogacona o nową propozycję, jaką jest obóz letni w Górach Świętokrzyskich.

Ta oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży, lubiących spędzać aktywnie czas. Organizatorzy, wspólnie z jego uczestnikami, zrealizują specjalny program, który obok kształtowania kondycji fizycznej będzie miał szczególny wpływ na rozwój zainteresowań, uzdolnień i rozbudzanie wrażliwości artystycznej. Wyspecjalizowani instruktorzy wprowadzą chętnych obozowiczów w świat gimnastyki akrobatycznej i tańca. Dla lubiących wodę udostępniony będzie strzeżony basen kryty znajdujący się na terenie ośrodka. Pod okiem instruktora pływania – wychowawcy grupy, będzie można udoskonalać techniki pływania. Dla miłośników turystyki i zwiedzania zaplanowano atrakcyjne wycieczki i spacery. Ponadto w programie przewidziane są zabawy ruchowe, warsztaty, imprezy integracyjne i tematyczne oparte na fascynujących legendach Gór Świętokrzyskich. Każdy z uczestników znajdzie dopasowane do własnych zainteresowań zajęcia.

Projekt jest możliwy do zrealizowania dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych ogłoszonych przez Urząd Miejski w Kole i Starostwo Powiatowe w Kole. Pozwoliły one m. in. na zakup przyrządów i urządzeń, które zostaną wykorzystane przez prowadzących zajęcia sportowe, akrobatyczne, taneczne i rekreacyjne. Ta nowa oferta na pewno usatysfakcjonuje zarówno rodziców, jak i samych obozowiczów. Miejski Dom Kultury w Kole gorąco zachęca do skorzystania z tej wyjątkowej wakacyjnej propozycji. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.mdk.kolo.pl.

źródło i zdjęcie: MDK w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here