To było pierwsze forum przedsiębiorców gminy Koło

1
219
DSC01461

To była wspólna inicjatywa Komisji Budżetu i Finansów Rady Gminy w Kole oraz wójta Mariusza Rybczyńskiego. Chodzi o forum przedsiębiorców gminy Koło, które odbyło się w miniony piątek. Jego celem była rozmowa z właścicielami firm i wysłuchanie ich spostrzeżeń, uwag oraz sugestii dotyczących możliwości rozwoju gminy. Była to także okazja, by dowiedzieć się, jakie oczekiwania mają przedstawiciele sektora gospodarczego względem samorządu. Ponadto samorządowcy chcieli porozmawiać z nimi o możliwości przebudowania strony internetowej oraz formie promocji. – Chcieliśmy pomyśleć razem, co można zrobić dla rozwoju gminy. Myślimy też o stworzeniu nowoczesnej strony internetowej, na której firmy, które działają na terenie naszej gminy, miałyby możliwość prezentacji. Mamy też w planach stworzenie filmu promocyjnego, który w założeniach miałby nawiązywać do planów budowy północnej obwodnicy Koła. A obwodnica ta, co bardzo ważne, przebiegać będzie przez naszą gminę. Zakładamy opis w językach polskim, niemieckim i angielskim, by produkcja mogła trafić do szerokiego grona odbiorców. Mamy potencjał i bardzo dobrą lokalizację. Znajdujemy się bardzo blisko ważnych węzłów komunikacyjnych i trasy kolejowej – powiedział przewodniczący komisji, Radosław Małecki. Gmina rośnie, zarówno pod względem dochodów, jak i w zakresie liczby mieszkańców. Chcemy to przedsiębiorcom pokazać. Stąd moja prezentacja, a dodatkowo, na potrzeby tego spotkania, stworzyliśmy analizę SWOT, czyli przeanalizowaliśmy mocne i słabe strony naszej gminy oraz określiliśmy możliwości, obawy i zagrożenia – dodał Radosław Małecki. – Przede wszystkim bardzo chciałem spotkać się z przedsiębiorcami i poznać ich zdanie na temat tego, jak gmina powinna się rozwijać, i jakim kierunku powinniśmy zmierzać. Ich punkt widzenia jest zapewne inny niż samorządowców, a przez to interesujący i inspirujący. Istotne są także uwagi na temat tego, co zrobić, by stworzyć sprzyjające warunki do rozwoju biznesu. Poza tym chciałem pokazać, że zależy mi na współpracy z przedsiębiorcami i podkreślić, że dostrzegamy tę działalność – powiedział włodarz.

Pierwsze, a jak zapowiedział wójt Mariusz Rybczyński, zapewne nie ostatnie spotkanie, odbyło się w kameralnym gronie. Wniosło jednak sporo, a przede wszystkim podczas dyskusji pojawiło się wiele wniosków, uwag i tematów do dalszej pracy. Na początku będzie to budowa nowoczesnej interaktywnej strony internetowej i promocja gminy Koło.

Ciekawym przerywnikiem w dyskusji była prezentacja zasad pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Powierciu, którzy na spotkanie przybyli ze swoim nauczycielem, Bogumiłem Walczakiem.

zdjęcia: Urząd Gminy Koło, okrągłemiasto.pl

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here