Zrewitalizowany pomnik płk. Józefa Byszewskiego odsłonięty!

0
175
77017761_554627591751646_540644822453583872_n

Pomnik nagrobny płk. Józefa Byszewskiego, bohaterskiego dowódcy 1. Pułku Mazurów w powstaniu listopadowym został zrewitalizowany, a dziś, podczas podniosłej ceremonii został odsłonięty. To wyraz pamięci lokalnego społeczeństwa o bohaterze narodowym. W uroczystościach udział wzięli m.in. wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, samorządowcy, przedstawiciele wielu instytucji, organizacji i duchowieństwa, a także poczty sztandarowe, orkiestra dęta, młodzież i mieszkańcy. Patronat nad wydarzeniem objął Instytut Pamięci Narodowej.

Uroczystość była wyjątkowa. Oprócz nabożeństwa, składania kwiatów przed pomnikiem przez liczne delegacje, przemówień, podziękowań oraz salwy honorowej swoją obecność zaznaczyła I Dywizja Lotnictwa z Leźnicy Wielkiej.

Zwieńczeniem całości był występ uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, który okazał się artystyczną prezentacją życia płk. Józefa Byszewskiego ukazanych na tle wydarzeń polskiej historii.

zdjęcia: Czytelnik – dziękujemy

Czytaj także: Jutro w Kłodawie wyjątkowa uroczystość. Burmistrz zaprasza!

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here