To był już trzeci koncert kolęd w MGOK i BP w Dąbiu

0
97

Mimo że święta Bożego Narodzenia za nami, nadal trwamy w czasie, który sprzyja śpiewaniu kolęd. A ponieważ to piękne pieśni, więc wiele instytucji kultury organizuje ich koncerty. Tak było również w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Dąbiu, gdzie już po raz trzeci zorganizowany został taki właśnie koncert.

Pomysłodawcą kulturalnego przedsięwzięcia była sekretarz miasta, Monika Ciesielska. Zanim jednak w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Dąbiu zabrzmiała muzyka, do licznie zgromadzonych słuchaczy słowa powitania skierował dyrektor placówki, Piotr Wąsowicz, który gorąco zachęcił do wysłuchania wspaniałego repertuaru.

Koncert rozpoczął zespół Nadnerzanki, a po nim wystąpili: Paweł Antkowiak, Zofia Sochacka, Róża Świątek panie ze Stowarzyszenie Koła Gospodyń w Dąbiu, Agnieszka Sobczak, Barbara Świątek, Aleksandra Dudzińska, Hubert Ziętkiewicz, Alicja Bryl, chór kameralny pod kierunkiem Michaliny Bugi, Aleksandra Dudzińska w duecie z Barbarą Świątek i Martyna Lasota. Po zakończeniu koncertu wykonawcy wspólnie z publicznością wyśpiewali kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „Jezus Malusieńki”.

źródło i zdjęcie: Urząd Miejski w Dąbiu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here