„Diagnozuj, projektuj, współdziałaj” w kolskiej bibliotece

0
73

W siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole odbyły się bezpłatne warsztaty „Diagnozuj, projektuj, współdziałaj”, zorganizowane z inicjatywy Centrum Praktyk Edukacyjnych we współpracy z PiMBP w Kole.

Zajęcia prowadzili praktycy i metodycy Centrum Praktyk Edukacyjnych. W Kole gościli: koordynator CPE Jakub Walczyk i prowadząca warsztat Marta Kosińska, badaczka, kulturoznawca, członkini zespołu CPE, ambasadorka EPALE Polska – uczenie się dorosłych w zakresie edukacji kulturowej dorosłych.

Podczas spotkania uczestnicy, którymi byli nauczyciele, kadra pedagogiczna placówek wychowawczych i oświatowych oraz pracownicy instytucji kultury i klubów, dowiedzieli się, jak prowadzić diagnozę społeczności lokalnej i jak dotrzeć do potrzeb jej mieszkańców. Dokonali przy tym refleksji i analizy dotyczącej potrzeb swojej społeczności, tj. miejsca pracy, zamieszkania. Ponadto poznali założenia i kryteria konkursu “Współdziałanie w kulturze”, potencjalnych partnerów do swojego projektu i przyczynili się do budowania sieci współpracy. Nie brakło też wymiany doświadczeń w zakresie działań w edukacji kulturowej.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here