To będzie dyktando z okazji jubileuszowego 40. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego

0
60
DSC09615

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole zapraszają mieszkańców miasta i powiatu do udziału w IV Dyktandzie dla Dorosłych i Młodzieży zorganizowanym z okazji jubileuszu 40. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli burmistrz Koła Krzysztof Witkowski oraz starosta kolski Robert Kropidłowski.

Udział w ortograficznych zmaganiach jest bezpłatny. Dyktando skierowane jest do mieszkańców Koła i powiatu kolskiego, którzy ukończyli 15 lat. Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Termin ich nadsyłania upływa 13 marca 2019 roku, a dyktando odbędzie się 19 marca, o godz. 10.00, w sali sesyjnej ratusza miejskiego w Kole.

Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca będzie tytuł i puchar Mistrza Ortografii Koło 2020. Przewidziane są też nagrody dla zdobywców drugiego i trzeciego miejsca. Wyróżnieni natomiast otrzymają nagrody niespodzianki oraz dyplomy. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 maja br., tj. w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek.

Za podstawę reguł i zasad ortograficznych obrano Wielki słownik ortograficzny języka polskiego PWN z zasadami pisowni i interpunkcji pod red. Edwarda Polańskiego, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2016 (dodruk 2018).

Regulamin dyktanda dostępny jest na stronie internetowej PiMBP w Kole www.biblioteka-kolo.pl, a szczegółowych informacji udziela Marzena Franiak: e-mail: wypozyczalnia@biblioteka-kolo.pl, tel. 63 2178006.

źródło: PiMBP w Kole, zdjęcie: archiwum okrągłemiasto.pl

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here