Brdowscy wioślarze z pierwszym złotem w tym sezonie!

0
264
88966638_1032810060436521_8099111274215899136_n

Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy odbyły się w minioną sobotę, 29 lutego br. Były to pierwsze zawody na ergometrze wioślarskim oraz sprawdzian po obozie kadry wojewódzkiej w roku 2020. Brdów wystawił pięcioro zawodników, w tym czworo w kategorii młodzik, dla których dystans wynosił 1 500 metrów, oraz jedną zawodniczkę w kategorii junior młodszy na dystansie 2000 metrów.

W biegach dziewcząt, w których rywalizowało 29 młodych wioślarek na 1 500 metrów, Julia Ćwiklińska, po bardzo dramatycznym finiszu, wywalczyła pierwsze miejsce, uzyskując czas 5:58,3. Jej koleżanka, Marta Mazur, poprawiła swój wynik życiowy i zajęła 15. miejsce z czasem 6:40,4, pobijając swój rekord życiowy o 10 sekund.

W kategorii chłopców zmagania również odbywały się na dystansie 1 500 m. Z najlepszym wynikiem dopłynął Kamil Błaszczyk – 5:45,0, i uplasował się na 6. miejscu, natomiast Kacper Kasiorek był 13. z czasem 5:54,6. Chłopcy również pobili swoje rekordy życiowe – Kamil o 10 sekund, a Kacper o 30. W ich konkurencji rywalizowało 26 młodzików. W biegu juniorek młodszych Karolina Strybel wystartowała na dystansie 2 000 m i rywalizowała z 39 zawodniczkami. Zajęła 21. miejsce z czasem 8:15,4. Był to pierwszy start Karoliny na tym dystansie. Poprawiła też rekord życiowy z treningu o 5 sekund.

Brdowscy wioślarze w Bydgoszczy rywalizowali z 13 klubami takimi jak: RTW LOTTO BYDGOSTIA, AZS UMK TORUŃ, BTW BYDGOSZCZ, CWSZ ZAWISZA BYDGOSZCZ, WTW WŁOCŁAWEK, WISŁA GRUDZIĄC, KTW KALISZ, GOPŁO KRUSZWICA, AZS AWF GORZÓW, BKW BYDGOSZCZ, CHTW CHEŁMŻA i UKS ATENT WAŁCZ. W tym doborowym towarzystwie brdowianie wywalczyli 22 punkty, co dało im 7. miejsce. Wszystkich zawodników biorących udział w zawodach było 318.

Po zawodach, korzystając z uprzejmości gospodarzy, zawodnicy wraz z trenerem Bartoszem Mikołajczykiem i dyrektorem szkoły Dariuszem Racinowskim, zwiedzali nową siedzibę klubu RTW LOTTO Bydgostia, z którym współpracują już od kilku lat, i gdzie trenują również Karolina Strybel oraz Patryk Junkiert, którzy kontynuują przygodę z wioślarstwem.

Na zawodach Szkołę Podstawową w Brdowie reprezentowali Julia Ćwiklińska, Marta Mazur oraz Kamil Błaszczyk, Szkołę Podstawową w Bogusławicach – Kacper Kasiorek. Liceum Ogólnokształcące w Izbicy Kujawskiej – Karolina Strybel

Cieszę się ogromnie z sukcesów wszystkich zawodników, ponieważ pobili oni swoje rekordy życiowe, a Julce oddało się wywalczyć złoto. Widzę, ile serca zostawiają na treningach i ile potu muszą wylać, aby osiągnąć to, co osiągają. Walcząc z rówieśnikami, walczą również sami z sobą. Ogromnie się cieszę, że nasi zawodnicy są rozpoznawali oraz interesują się nimi dwa największe kluby w Polsce. To może świadczyć tylko o dobrym przygotowaniu oraz dążeniu do wyznaczonego celu i walki do końca. Gratuluję raz jeszcze zawodnikom i zawodniczkom za bardzo dobre wyniki i życzę dalszych sukcesów – powiedział Dariusz Racinowski. – Pierwszy sprawdzian za nami. Został zdany na piątkę z plusem. Bardzo dużo dał nam obóz kadry wojewódzkiej, na którym byliśmy podczas ferii i budowaliśmy formę. Klub zajął wysokie 7. miejsce. rywalizując z mocnymi przeciwnikami. Brdowskie wiosła stają się powoli marką solidności, dlatego jest zainteresowanie dwóch największych klubów w Polsce naszymi zawodnikami. Cieszę się, że każdy z nich wyjechał zadowolony. Głównym celem było pobicie rekordów życiowych, co się udało. Ponadto Julka, po naprawdę emocjonującym biegu, zdobyła złoto. Cieszę się i zachęcam wszystkich, którzy chcą spróbować wioślarstwa do szkoły w Brdowie – dodał Bartosz Mikołajczyk.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów