Brdowscy wioślarze z pierwszym złotem w tym sezonie!

0
105
88966638_1032810060436521_8099111274215899136_n

Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy odbyły się w minioną sobotę, 29 lutego br. Były to pierwsze zawody na ergometrze wioślarskim oraz sprawdzian po obozie kadry wojewódzkiej w roku 2020. Brdów wystawił pięcioro zawodników, w tym czworo w kategorii młodzik, dla których dystans wynosił 1 500 metrów, oraz jedną zawodniczkę w kategorii junior młodszy na dystansie 2000 metrów.

W biegach dziewcząt, w których rywalizowało 29 młodych wioślarek na 1 500 metrów, Julia Ćwiklińska, po bardzo dramatycznym finiszu, wywalczyła pierwsze miejsce, uzyskując czas 5:58,3. Jej koleżanka, Marta Mazur, poprawiła swój wynik życiowy i zajęła 15. miejsce z czasem 6:40,4, pobijając swój rekord życiowy o 10 sekund.

W kategorii chłopców zmagania również odbywały się na dystansie 1 500 m. Z najlepszym wynikiem dopłynął Kamil Błaszczyk – 5:45,0, i uplasował się na 6. miejscu, natomiast Kacper Kasiorek był 13. z czasem 5:54,6. Chłopcy również pobili swoje rekordy życiowe – Kamil o 10 sekund, a Kacper o 30. W ich konkurencji rywalizowało 26 młodzików. W biegu juniorek młodszych Karolina Strybel wystartowała na dystansie 2 000 m i rywalizowała z 39 zawodniczkami. Zajęła 21. miejsce z czasem 8:15,4. Był to pierwszy start Karoliny na tym dystansie. Poprawiła też rekord życiowy z treningu o 5 sekund.

Brdowscy wioślarze w Bydgoszczy rywalizowali z 13 klubami takimi jak: RTW LOTTO BYDGOSTIA, AZS UMK TORUŃ, BTW BYDGOSZCZ, CWSZ ZAWISZA BYDGOSZCZ, WTW WŁOCŁAWEK, WISŁA GRUDZIĄC, KTW KALISZ, GOPŁO KRUSZWICA, AZS AWF GORZÓW, BKW BYDGOSZCZ, CHTW CHEŁMŻA i UKS ATENT WAŁCZ. W tym doborowym towarzystwie brdowianie wywalczyli 22 punkty, co dało im 7. miejsce. Wszystkich zawodników biorących udział w zawodach było 318.

Po zawodach, korzystając z uprzejmości gospodarzy, zawodnicy wraz z trenerem Bartoszem Mikołajczykiem i dyrektorem szkoły Dariuszem Racinowskim, zwiedzali nową siedzibę klubu RTW LOTTO Bydgostia, z którym współpracują już od kilku lat, i gdzie trenują również Karolina Strybel oraz Patryk Junkiert, którzy kontynuują przygodę z wioślarstwem.

Na zawodach Szkołę Podstawową w Brdowie reprezentowali Julia Ćwiklińska, Marta Mazur oraz Kamil Błaszczyk, Szkołę Podstawową w Bogusławicach – Kacper Kasiorek. Liceum Ogólnokształcące w Izbicy Kujawskiej – Karolina Strybel

Cieszę się ogromnie z sukcesów wszystkich zawodników, ponieważ pobili oni swoje rekordy życiowe, a Julce oddało się wywalczyć złoto. Widzę, ile serca zostawiają na treningach i ile potu muszą wylać, aby osiągnąć to, co osiągają. Walcząc z rówieśnikami, walczą również sami z sobą. Ogromnie się cieszę, że nasi zawodnicy są rozpoznawali oraz interesują się nimi dwa największe kluby w Polsce. To może świadczyć tylko o dobrym przygotowaniu oraz dążeniu do wyznaczonego celu i walki do końca. Gratuluję raz jeszcze zawodnikom i zawodniczkom za bardzo dobre wyniki i życzę dalszych sukcesów – powiedział Dariusz Racinowski. – Pierwszy sprawdzian za nami. Został zdany na piątkę z plusem. Bardzo dużo dał nam obóz kadry wojewódzkiej, na którym byliśmy podczas ferii i budowaliśmy formę. Klub zajął wysokie 7. miejsce. rywalizując z mocnymi przeciwnikami. Brdowskie wiosła stają się powoli marką solidności, dlatego jest zainteresowanie dwóch największych klubów w Polsce naszymi zawodnikami. Cieszę się, że każdy z nich wyjechał zadowolony. Głównym celem było pobicie rekordów życiowych, co się udało. Ponadto Julka, po naprawdę emocjonującym biegu, zdobyła złoto. Cieszę się i zachęcam wszystkich, którzy chcą spróbować wioślarstwa do szkoły w Brdowie – dodał Bartosz Mikołajczyk.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here