Świat widziany z wózka inwalidzkiego, czyli „Wielkoduchy” w kolskich szkołach

0
116

Od 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 5 bierze udział w Programie Edukacyjnym „Wielkoduchy” realizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO z Poznania. W jego ramach uczniowie poznają ideę wolontariatu oraz sposoby aktywnego uczestnictwa w pomaganiu innym, m.in. niepełnosprawnym i osobom starszym. W tym roku do projektu przystąpiła także Szkoła Podstawowa nr 3.

I właśnie uczniowie klas 5-7 tych placówek oświatowych mogli uczestniczyć w zajęciach, które odbyły się miniony czwartek. Tym razem motywem przewodnim warsztatów była niepełnosprawność. W pierwszej – teoretycznej części – dzieci dowiedziały się, na czym polega niepełnosprawność i jakie są jej rodzaje. W drugiej natomiast, w praktyce, mogły przekonać się, na jakie przeszkody napotyka osoba niepełnosprawna. Poruszając się na wózku inwalidzkim, sami mogli doświadczyć codziennych trudności, z których osoby pełnosprawne niekiedy nie zdają się sprawy. Prowadzący pokazał również sposoby pomocy ludziom na wózkach, m.in. jak sprowadzić wózek ze schodów, gdy nie możemy skorzystać z windy.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here