Nie tylko kolorowe skarpetki… „Otwórzmy się na… bajkę” z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa!

0
311

Światowy Dzień Zespołu Downa, który obchodzony jest 21 marca, to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad wydarzeniami z nim związanymi sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Jego znakiem rozpoznawczym jest zakładanie kolorowych skarpetek w różnych wzorach  najlepiej trzech – ze względu na 3 chromosomy w 21. parze.

Każdego roku przeprowadzane są różne imprezy, które mają na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa, ich integrację, aktywizację w środowisku i zachęcanie do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Również w Kole, święto osób z Zespołem Downa będzie obchodzone. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury w Kole odbędzie się widowisko muzyczno-taneczne pt. „Otwórzmy się na… bajkę”. Wydarzenie zaplanowane zostało na 20 marca br., na godzinę 17.00.

Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia jest Monika Kujawska, głównym organizatorem Stowarzyszenie Malinowa Mamba, a honorowy patronat nad imprezą objął Niepubliczny Tęczowy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kole. Wszyscy organizatorzy, sponsorzy oraz osoby zaangażowane w akcję serdecznie zapraszają. Wstęp jest wolny.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here