Stowarzyszenie Malinowa Mamba przekazała dary oddziałowi dziecięcemu kolskiego szpitala

0
269
towarzyszenie Malinowa Mamba przekazała dary oddziałowi dziecięcemu kolskiego szpitala

Stowarzyszenie Malinowa Mamba przekazała dary oddziałowi dziecięcemu kolskiego szpitala

Stowarzyszenie Malinowa Mamba przekazała dary oddziałowi dziecięcemu kolskiego szpitala. Zakupione ze środków zebranych w trakcie VI Turnieju o Puchar Malinowej Mamby.
Tradycyjnie już turniej ten jest okazją do zbierania środków na ustalony wcześniej cel charytatywny. Tegoroczna edycja była już drugą akcją, podczas której zebrane środki przeznaczone zostały na wsparcie oddziału dziecięcego kolskiego szpitala. Dzięki pierwszej zbiórce do oddziału dziecięcego, stowarzyszenie zakupiło drobny sprzęt medyczny (detektor tętna płodu, ciśnieniomierz, termometry, nebulizatory) oraz „Malinową Biblioteczkę”. I kilkadziesiąt książek dla dzieci, które nadal służą małym pacjentom.

W tym roku po konsultacji z dyrekcją SP ZOZ-u i kierownictwem oddziału Stowarzyszenie Malinowa Mamba zakupiło 24 krzesła dla rodziców spędzających czas ze swoimi pociechami w trakcie pobytu w kolskiej placówce. Oprócz tego zostały zakupione 2 stoliki dziecięce i 8 krzesełek, ciśnieniomierz wraz z zasilaczem i mankietem oraz termometr bezdotykowy. Podczas turnieju udało się też zebrać kilkadziesiąt książek dla dzieci, które uzupełniły szpitalną biblioteczkę. – Wszystkie zakupy to zasługa otwartych serc uczestników i kibiców „Malinowego turnieju”, którym chcemy serdecznie podziękować – powiedzieli przedstawiciele stowarzyszenia. Zakupy były możliwe dzięki pieniądzom zebranym podczas turnieju oraz przychylności firm, które po preferencyjnych cenach sprzedały potrzebny sprzęt. – Dziękujemy firmie Profim sp. z o.o. z Turku oraz sklepowi medycznemu Patron sp. z o.o. Chcielibyśmy podziękować również MOSiR-owi w Kole z dyrektorem Jarosławem Kawką na czele za udostępnienie nam hali sportowej wraz z infrastrukturą. A także WOPR-owi o/Koło za zabezpieczenie pierwszej pomocy w trakcie rozgrywek. Podziękowania także dla Studia Tańca Rytmix Konin za występy dzieci i młodzieży w przerwach między meczami finałowymi. Mamy nadzieję, że zakupione przez nas sprzęty przysłużą się dzieciom, ich rodzicom i pracownikom oddziału – dodali członkowie organizacji.

źródło i zdjęcia: Stowarzyszenie Malinowa Mamba