Stali się pełnoprawnymi uczniami i czytelnikami

0
29

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie stało się pasowanie na ucznia w dniu Patrona Szkoły, obchodzonym zwykle 1 grudnia. W tym roku, z uwagi na fakt, że zajęcia stacjonarne zostały w tym czasie zawieszone, ta ważna dla każdego pierwszoklasisty uroczystość odbyła się prawie dwa miesiące później. Dzieci z klasy I a i I b ubrane w galowe stroje i birety zaprezentowały przygotowany pod okiem wychowawczyń program artystyczny, a następnie złożyły uroczyste ślubowanie. Kulminacyjnym punktem dnia było pasowanie na ucznia, którego dokonały dyrektor i wicedyrektor szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz medali ufundowanych przez radę rodziców oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Tydzień później odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy III b, podczas której przekazano dzieciom wiedzę o książce i bibliotece. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy, złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała pani bibliotekarka oraz wręczenie dyplomów i książkowych upominków. Spotkanie w bibliotece szkolnej zakończyło się wypożyczeniem przez uczniów pierwszych książek.

Zarówno pasowanie na uczniów, jak i pasowanie na czytelników biblioteki, to wyjątkowe i ważne elementy szkolnej tradycji i stałe punkty w kalendarzu uroczystości szkolnych. W tym roku, z powodu sytuacji epidemiologicznej, odbyły się oddzielnie dla każdej klasy w reżimie sanitarnym w obecności wychowawców i dyrekcji szkoły, bez udziału rodziców i gości. Mimo skromniejszej oprawy uroczystości, te ważne i wyjątkowe chwile zostaną na długo w naszej pamięci.

źródło i zdjęcia: SP nr 2 w Kłodawie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here