Panie świętowały! „Kłodawa jest kobietą”!

0
142

Druga edycja wydarzenia „Kłodawa jest kobietą” za nami. Panie z gminy Kłodawa celebrowały swoje wczorajsze święto radośnie i aktywnie. Tegoroczne wydarzenie pod hasłem „Jej wartość”, ze względu na pandemię, miało inną oprawę niż ubiegłoroczne, ale nie mniej ciekawą.

Przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie odbył się minikoncert w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, a następnie panie, którym także towarzyszyli panowie, wzięły udział w roztańczonej rozgrzewce przed wyjściem z kijkami na ulice miasta. Radosne towarzystwo z uśmiechem pokonało dwukilometrowy dystans, by po powrocie wraz z burmistrzem Piotrem Michalakiem spędzić czas na rozmowach przy filiżance kawy.

Dopełnieniem świętowania była internetowa transmisja, podczas której w warsztatach rękodzielnictwa można było wykonać indywidualną biżuterię oraz damską kosmetyczkę, a całość zwieńczył koncert zespołu Parlando, który także można było śledzić w Internecie. – Jak się okazało, nie tylko kobiety wzięły udział w drugiej edycji „Akademii Kobiet” – „Kłodawa jest kobietą”. Tegoroczna edycja, jakże inna, pomimo obwarowana obostrzeniami obowiązującej wciąż pandemii była równie ciekawa jak poprzednia. Podczas pierwszej pod hasłem „Jej portret” poznałyśmy się nawzajem, usłyszałyśmy wspaniałe historie z naszego życia, podzieliłyśmy się swoimi doświadczeniami. Drugiej przyświecało hasło „Jej wartość”, bo każda z nas jest wartościową kobietą, a prawdziwe piękno mamy w sobie – powiedziała wiceburmistrz Katarzyna Hamiga.

zdjęcia: UMiG w Kłodawie