Spływ, wystawa i warunki długowieczności, czyli „Tygodnia na łonie natury” w ZSEA ciąg dalszy

0
236

Trwa „Tydzień na łonie natury”. Dalszy ciąg wydarzeń wpisanych do programu przedsięwzięcia, realizowanego przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole miał miejsce wczoraj, a dziś od rana jest kontynuowany.

Środa upłynęła na spotkaniu ze znanym ze swego zamiłowania do fotografowania kolskiej przyrody, Pawłem Plucińskim. Wystawę pt. „Nadwarciański makro świat” podziwiali nie tylko uczniowie ekonomika, a korzystając z obecności autora, mieli okazję zadać mu pytania dotyczące jego pasji, która niejednokrotnie wymaga cierpliwości i wielu wyrzeczeń. Natomiast amatorzy wodnych atrakcji uczestniczyli w spływie kajakowym. Z Kozubowa do Koła, przemierzyli Wartą 23 kilometry, a ponieważ mieli szczęście do pogody, więc w wyjątkowo miłej atmosferze, również podczas postoju przy ognisku z kiełbaskami, w kontakcie z przyrodą, spędzili kolejny dzień na realizacji projektu. A że towarzyszyli im ratownicy WOPR Koło, więc tym bardziej młodzi ludzie w kajakach oraz ich opiekunowie mogli czuć się bezpiecznie.

Dziś natomiast, od rana, w hali sportowej ZSEA, młodzież spotkała się z dr Jolantą Twardowską-Rajewską z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematem wykładu był zdrowy styl życia – żywienie, trening ciała i mózgu jako warunki długowieczności.

zdjęcia: ZSEA w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here