Służby wyjaśniają, co było powodem śmierci koni

0
105

Służby weterynaryjne, policjanci i strażacy prowadzili dziś czynności związane ze śmiercią koni w jednym z gospodarstw na terenie gminy Kościelec. Około godz. 10.19 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole przyjęło zgłoszenie dotyczące pomocy lekarzowi weterynarii przy chorych zwierzętach. Po dojeździe zastępów, strażacy zastali na pastwisku w miejscowości Tury 15 koni. Lekarz weterynarii stwierdził, że 9 z nich jest martwych, a 6 pozostaje w stanie agonalnym.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy lekarzom weterynarii. Na razie nie wiadomo, co było powodem śmierci zwierząt. Wyjaśni to prowadzone przez funkcjonariuszy KPP w Kole śledztwo.

Aktualizacja

Jak poinformował rzecznik prasowy KPP w Kole, asp. Daniel Boła, nie udało się uratować koni, o których życie toczyła się walka. W sumie padło 15 zwierząt. Do badań laboratoryjnych pobrane zostały próbki od jednego z koni. Wyniki pomogą ustalić przyczyny śmierci zwierząt.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here