Ścieżki edukacyjne w szkołach gminy Koło

0
345
DSC
DSC

Ścieżki edukacyjne powstały w szkołach gminy Koło. Chodzi o placówki oświatowe w Powierciu i Wrzącej Wielkiej. Na ich elementów samorząd złożył wniosek w ramach Naboru Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Oba zostały pozytywnie ocenione.

Projekt „Przyroda jest wieczna, jeśli jest bezpieczna, ścieżka edukacyjno-przyrodnicza we Wrzącej Wielkiej, gmina Koło”, planowany jest do dofinansowania w wysokości 29.500 zł. Natomiast projekt pn. „W zielone gramy – za ekologią podążamy, ścieżka edukacyjno-przyrodnicza w Powierciu, gmina Koło” znajduje się na liście rezerwowej wniosków spełniających warunki do dofinansowania.

Ścieżki edukacyjne w szkołach gminy Koło. Z czego mogą korzystać uczniowie?

We Wrzącej Wielkiej realizacja obejmuje gry terenowe, dendrofon – akustyczne właściwości drewna, kostki wiedzy, leśne puzzle i edukacyjne ławostoły.

W Powierciu projekt składa się z labiryntu natury, tratwy sprawnościowej, gry edukacyjnej, leśnych cymbałów, obserwatora sprawnościowego, światowida – 3 kostki i skoczni.

Zielona klasa” będzie naturalnym, przyrodniczym otoczeniem szkoły, w którym odbywać się będą zajęcia dydaktyczne. Projekt edukacyjny przyczyni się do wzrostu świadomości i prawidłowych postaw ekologicznych dzieci i młodzieży. W zielonej klasie będą odbywały się zajęcia nie tylko z zakresu przyrody ożywionej i nieożywionej, lecz również planowania czasu wolnego, sposobów prowadzenia obserwacji i ich zapisywania, wyznaczania kierunków w terenie i wiele innych.

Dzieci i młodzież znacznie szybciej i lepiej przyswajają wiedzę w praktyce. Świeże powietrze sprzyja lepszemu myśleniu, a co za tym idzie, lepszym efektom nauczania. Z obiektu korzystać będą również dzieci z przedszkola, które poznają tajniki przyrody według maksymy „Nauka – bawi, zabawa – uczy”. Z zajęć w zielonej klasie będą mogli brać udział uczniowie z innych szkół, w ramach lekcji otwartych.

Obie ścieżki zostały zamontowane na terenie szkół podstawowych. Obiekty są ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców naszej małej ojczyzny. Całkowity koszt inwestycji wynosi 132.906,64 zł.

źródło: Urząd Gminy w Kole, zdjęcia: Urząd Gminy w Kole, okrągłemiasto.pl

Więcej informacji i wydarzeniach z gminy Koło – czytaj tutaj

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here