Akcja krwiodawstwa przed kolską komendą 17 czerwca

0
87
IMG
IMG

Akcja krwiodawstwa przed kolską komendą odbędzie się po raz kolejny. Przyjazd specjalistycznego ambulansu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zaplanowany jest na 17 czerwca br. O godz. 9.00 będzie oczekiwał na chętnych do oddania krwi, na parkingu przed Komendą Powiatowej Policji w Kole do godz. 12.00.

Organizatorzy akcji przypominają, że okres letni dla centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa oznacza rokrocznie niedobory w zapasach krwi. Z powodu wyjazdów wakacyjnych jest mniej stałych krwiodawców. Pamiętają o tym policjanci, którzy na co dzień są świadkami wypadków, kolizji i innych dramatycznych zdarzeń, przez co wiedzą, jak cenna jest szybka pierwsza pomoc. Dotyczy to szczególnie kwestii dostępności do krwi, dlatego też stróże prawa postanowili zorganizować w tym czasie kolejną akcję zbiórki krwi.

Wszystkich tych, którzy chcą wziąć w niej czynny udział i podzielić się cennym darem jakim jest krew, mundurowi zapraszają 17 czerwca 2019 roku. Rejestracja dawców odbędzie się w godzinach 9.00-12.00. Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kole przy ulicy Sienkiewicza 14 będzie stał ambulans, w którym będzie można oddać krew.

Aby oddać krew należy:

– okazać się dokumentem tożsamości (nie zapomnij go zabrać ze sobą),

– mieć ukończone 18 lat i nie przekroczyłeś 65 roku życia,

– ważyć nie mniej niż 50 kg

źródło: KPP w Kole, zdjęcie: archiwum okrągłemiasto.pl

A jak było rok temu? Czytaj tutaj!

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here