Przerwę w działalności sportowej wykorzystali na remont w obiektach. Jest też nowe logo i herb miasta

0
286
DSC07376

Od chwili, gdy zawieszona została działalność obiektów sportowo-rekreacyjnych, czyli w połowie marca br., dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole podjął decyzję o jej dobrym wykorzystaniu. Chodzi o gruntowne remonty polegające na malowaniu przede wszystkim ścian w ciągach komunikacyjnych, korytarzach, sali gimnastycznej, a także dokończeniu malowania hali głównej. Gdy skończyliśmy wnętrza, wyszliśmy na zewnątrz. Zaczęliśmy odświeżać elewację hali. W tym momencie mamy pomalowane około 30 procent powierzchni. W najbliższych tygodniach zamierzamy dokończyć te prace. Co ważne, wykonujemy je własnymi siłami. Wszystkie prace wykonują pracownicy MOSiR-u. To tytaniczne zadaniepowiedział Jarosław Kawka, nie szczędząc podziękowań wszystkim osobom, zarówno tym z hali, jak i stadionu, pływalni oraz „orlika”, za duże zaangażowanie i pozytywną energię. Koszty, które ograniczyły się w zasadzie do zakupu farby, zostały pokryte ze środków własnych MOSiR-u.

Odświeżona część zewnętrzna MOSIR-u zyskała nowy napis oraz logotypy umieszczone na trzech ścianach i herb miasta, który widnieje na elewacjach od strony ulicy Szkolnej oraz parku Moniuszki. Znaku naszego miasta dotychczas na budynku nie było.

Na tym jednak nie koniec. Pozytywne zmiany zaszły też w obiekcie pływalni. Od połowy marca dyrektor zarządził przerwę technologiczną, która wstępnie zaplanowana była na 25 sierpnia. Pracownicy wykonywali prace polegające na czyszczeniu niecek, malowaniu ciągów komunikacyjnych oraz odchwaszczaniu terenu wokół budynku. – Pracy mamy jeszcze na około 2-3 tygodnie, ale teraz nie będzie już prowadzona w takim zakresie jak dotychczas, ponieważ 4 maja otwieramy dla mieszkańców obiekty zewnętrzne poinformował Jarosław Kawka, dodając, że w najbliższych planach są jeszcze prace na stadionie przy renowacji trybun.

Początek przyszłego tygodnia wiąże się z kolejnym etapem odmrażania życia społecznego, także w zakresie sportowym. Na terenie Koła dla chętnych, przy zastosowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa, dostępne będą sportowe obiekty zewnętrzne. Chodzi o korty oraz boiska do piłki nożnej, siatkowej i koszykowej przy ulicy Szkolnej, korty tenisowe, boiska zewnętrzne i bieżnię przy ulicy Sportowej oraz boisko „orlik” przy ulicy Dąbrowskiego. Nieczynne nadal pozostaną basen oraz sale w MOSiR-ze.