Potwierdziły się wczorajsze wyniki wyborów, czyli Witkowski, Michalak i Rybczyński!

0
601
Potwierdziły się wczorajsze nieoficjalne wyniki wyborów trzech włodarzy powiatu kolskiego. Różnice w podanych przez nas liczbach głosów oddanych na kandydatów są minimalne i dotyczą jednostek. Oto dokładne dane opublikowane dziś przez Państwową Komisję Wyborczą.
KOŁO
W drugiej turze wyborów Artur Szafrański nie powtórzył sukcesu z 21 października i nie udało mu się obronić miejsca lidera. Jak się okazało, tym razem Krzysztof Witkowski nie dał mu na to szans, i to właśnie kandydat KKW SLD Lewica Razem wygrał pojedynek przewagą prawie 1 300 głosów: 4 638 (58 procent) do 3 358 (42 procent).
GMINA KŁODAWA
Inaczej było w Kłodawie. W tej gminie na pierwszym miejscu pozostał Piotr Michalak (KWW Piotra Michalaka). Wczoraj zgromadził 2 490 głosów (57,92 procent), a jego kontrkandydatka, Aneta Niestrawska (KW PiS), uzbierała 1 809 głosów (42,08 procent).
GMINA KOŁO
Trzeci pojedynek stoczyli dwaj kandydaci z gminy Koło. W tym przypadku po raz drugi zwycięzcą okazał się Mariusz Rybczyński (KW PiS), gromadząc poparcie 1 367 wyborców (50,46 procent), ale jego przewaga nad Jackiem Szurgotem (KWW Jacka Szurgota) wyniosła jedynie 25 głosów. Na rywala Rybczyńskiego postawiło 1 342 wyborców (49,54 procent).
Frekwencja w niedzielnych wyborach w Kole wyniosła 45,81 procent. W gminie Koło była odrobinę niższa i zatrzymała się na poziomie 44,20 procent. W kłodawskim samorządzie natomiast do urn poszło 41,26 procent uprawnionych.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here