Ponad 120 uczestników stanęło na starcie. Biegowa Majówka w Powierciu przeszła do historii

0
123

Pierwsze biegowe wydarzenie, które w gminie Koło było długo wyczekiwane, odbyło się, a organizatorzy i uczestnicy nie kryją z tego powodu zadowolenia.

Czytaj więcej: Nie udało się w ubiegłym roku. Nowy termin imprezy biegowej w Powierciu!

Po perturbacjach związanych z koniecznością przekładania terminu przeprowadzenia Biegowej Majówki w Powierciu z uwagi na pandemię koronawirusa, ostatecznie, w niedzielę 12 września, na starcie stanęło 121 uczestników – 80 biegaczy i 31 miłośników nordic walkingu.

W biegowej rywalizacji na 5 mil najlepszy okazał się 16-letni Jakub Gajda – mieszkaniec gminy Koło. Drugie miejsce zajął Dominik Urbaniak, a trzecie – Krzysztof Nowosielski.

Natomiast najszybciej 5-kilometrową trasę w chodzie w kijkami pokonał Marcin Żurawik. Za nim na linii mety pojawił się Daniel Kurdubski, a na najniższym stopniu podium stanął Szymon Sypniewski.

Pełna lista uczestników oraz wyniki rywalizacji w biegu i chodzie znajduje się na: https://time4run.com.pl/imprezy/biegowa-majowka-w-powierciu/

zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Powierciu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here