Nie udało się w ubiegłym roku. Nowy termin imprezy biegowej w Powierciu!

0
118

W ubiegłym roku gmina Koło przygotowywała się do organizacji pierwszej na swoim terenie imprezy biegowej. Chodzi o Biegową Majówkę w Powierciu, która zaplanowana była na 3 maja 2020 roku. Na pomysł jej organizacji, połączonej z rocznicowymi obchodami uchwalenia Konstytucji 3 maja, wpadła grupa biegaczy z Powiercia, która zamysłem podzieliła się z włodarzem gminy Koło, a Mariusz Rybczyński przyjął ją z aprobatą. – Cieszę się, że mam wokół siebie ludzi, którzy mają pomysły i przychodzą z nimi do mnie. Cieszy mnie także to, że jako wójt mogę pomóc w realizacji wypływających ze społeczeństwa inicjatyw. I tak jest w tym przypadku. Ogólnie muszę przyznać, że w tej kadencji coraz częściej spotykam ludzi, dzięki którym w tej gminie wiele się dzieje – powiedział Mariusz Rybczyński.

Niestety, zaplanowane na ubiegły rok wydarzenie nie doszło do skutku, a plany organizatorów pokrzyżowała pandemia. Nie udało się także przeprowadzić go w kolejnym wyznaczonym terminie, czyli 5 września 2020. Nie oznacza to jednak rezygnacji z przedsięwzięcia. Biegowa Majówka w Powierciu jest zaplanowana na 12 września br., w godzinach od 11 do 14.00. Jak zdradził wójt Mariusz Rybczyński, nazwa sportowej rywalizacji, która ma się odbyć za kilka tygodni, odbiega od terminu i okoliczności jej przeprowadzenia, ale świadomie nie została zmieniona z uwagi na to, że w kolejnych latach majowe bieganie w gminie Koło, pod tym szyldem, będzie organizowane, a sportowa impreza najprawdopodobniej wpisze się do kalendarza imprez cyklicznych.

Organizatorami biegu są gmina Koło, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Powierciu oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, a współorganizatorami Ochotnicza Straż Pożarna w Powierciu, parafia pw. Błogosławionych 108 Męczenników w Powierciu, mieszkańcy oraz sympatycy upowszechniania wszelkich form aktywności sportowej w Powierciu.

Wszystkie informacje wraz z regulaminem znajdują się na: https://time4run.com.pl/imprezy/biegowa-majowka-w-powierciu/

Start i meta biegu oraz nordic walkingu znajdować się będą na terenie Szkoły Podstawowej w Powierciu. Bieg odbędzie się na dystansie dokładnie 8 045 metrów (5 mil), a nordic walking odbędzie się również z pomiarem czasu na dystansie 5 km. Większa część jego trasy będzie pokrywać się z trasą biegu głównego.

Czytaj także: Gmina Koło będzie miała swoją imprezę biegową

Impreza biegowa w Powierciu przeniesiona na 5 września!