Gmina Koło będzie miała swoją imprezę biegową

0
121
84695487_101782544745830_1659763611590983680_n

Gmina Koło będzie miała swoją imprezę biegową, bowiem do kilku cyklicznych wydarzeń, z których najważniejsze to Międzynarodowy Bieg Warciański oraz Grand Prix Koła, dołączy kolejne. Tym razem w roli organizatora wcielają się gmina Koło oraz Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Powierciu, które przy pomocy OSP w Powierciu oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, 3 maja br., przeprowadzą Biegową Majówkę w Powierciu.

Trwają przygotowania do wydarzenia. Szczegóły znane będą nieco później, ale wiadomo, że w ramach sportowej rywalizacji odbędzie się bieg na 8 km oraz marsz z kijami na dystansie 5 km.

Na pomysł organizacji sportowej imprezy, połączonej z rocznicowymi obchodami uchwalenia Konstytucji 3 maja, wpadła grupa biegaczy z Powiercia, która z pomysłem udała się do włodarza gminy Koło. Mariusz Rybczyński przyjął ją z aprobatą, a efektem działań są już zapisy chętnych. Na potrzeby wydarzenia utworzona została strona internetowa, gdzie będzie można śledzić aktualne informacje https://time4run.com.pl/imprezy/biegowa-majowka-w-powierciu/ 

Jest również profil na FB.

Pomysłodawcy oraz organizatorzy zapraszają miłośników biegania oraz nordic walkingu z całego powiatu kolskiego, i nie tylko, do wzięcia udziału w majowym wydarzeniu.