„Polska na Niebiesko” – 2 kwietnia obchodzony będzie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

0
101

W związku z kampanią społeczną „Polska na Niebiesko”, realizowaną w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, członkowie Stowarzyszenia Autyzm i My zwrócili się z prośbą, by 2 kwietnia do akcji dołączyły urzędy oraz instytucje i rozświetlili na niebiesko budynki.

Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na to, jak wspólnie możemy zmienić na lepsze życie osób z autyzmem. Podnosimy temat społecznej, wspólnej odpowiedzialności za ich los i przyszłość. Dlatego tak ważne jest, aby rozumieć, czym jest autyzm oraz jak wielu ludzi w naszym otoczeniu dotyczy. Chcemy pokazać, jak ważne jest zaangażowanie społeczeństwa, aby odmienić los tych osób i dać im szansę na lepszą dorosłość. Co roku 2 kwietnia na niebiesko świecą najbardziej znane obiekty na świecie: Empire State Building w Nowym Jorku, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro czy opera w Sydney. Państwa zaangażowanie w akcję ma dla nas ogromne znaczenie. Będzie to wspaniały gest solidarności z osobami w spektrum. Pokażmy całej Polsce, że razem tworzymy lepszy świat dla osób z autyzmem” – czytamy w komunikacie.

źródło: Stowarzyszenie Autyzm i My, zdjęcia: archiwum okrągłemiasto.pl

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here