Pola Negri w roli głównej

0
247

Pola Negri w roli głównej

Pola Negri w roli głównej — Malowanie paznokci, stylizacja fryzur, wykonywanie portretów gwiazdy kina niemego. Te oraz wiele innych atrakcji znalazło się w programie I Rodzinnego Pikniku z Polą Negri, który odbył się w Brdowie.
Rodzinny festyn z Polą Negri miał miejsce w Brdowie. – To pierwszy taki piknik i myślimy, że będzie kontynuowany w następnych latach. Koncepcja narodziła się w związku z mijającą w tym roku 120. rocznicą urodzin Poli Negri oraz 30. rocznicą śmierci. A ponieważ Pola Negri poprzez matkę Eleonorę Kiełczewską jest związana z Brdowem, pomyśleliśmy, że takie przedsięwzięcie spotka się z zainteresowaniem mieszkańców. Chcieliśmy też te daty uczcić i przypomnieć o sławnej aktorce, która z matką do Brdowa przyjeżdżała – powiedzieli pomysłodawcy i organizatorzy przedsięwzięcia, Dariusz Racinowski i Bartosz Mikołajczyk.
W programie festynu znalazło się wiele atrakcji. Zarówno dla dzieci i ich rodziców. – Wymyśliliśmy zabawy związane z Polą Negri, np. malowanie paznokci, bo pamiętamy, że polska gwiazda jako pierwsza zaczęła malować paznokcie u stóp. Ponadto zaproponowaliśmy pokazy fryzur i malowanie twarzy dzieciom. Można też zdobić torby ekologiczne portretem Poli Negri. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone. Dla najmłodszych przygotowaliśmy szablony z wizerunkiem aktorki, które można malować. Te prace też będą oceniane i nagradzane. Ponadto są drewniane łódeczki z symbolem MKS-u „Brdów”, których ozdobienie również będziemy premiować. Przewidzieliśmy także dyscypliny sprawnościowe, zręcznościowe i sportowe, bowiem Pola Negri była osobą wysportowaną, o świetnej kondycji – dodali organizatorzy.
Festyn w dużej części został dofinansowany z budżetu gminy Babiak w ramach projektu realizowanego przez MKS „Brdów”. Resztę wydatków pokryły środki własne organizacji.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here