Pola Negri w roli głównej

0
465

Pola Negri w roli głównej

Pola Negri w roli głównej — Malowanie paznokci, stylizacja fryzur, wykonywanie portretów gwiazdy kina niemego. Te oraz wiele innych atrakcji znalazło się w programie I Rodzinnego Pikniku z Polą Negri, który odbył się w Brdowie.
Rodzinny festyn z Polą Negri miał miejsce w Brdowie. – To pierwszy taki piknik i myślimy, że będzie kontynuowany w następnych latach. Koncepcja narodziła się w związku z mijającą w tym roku 120. rocznicą urodzin Poli Negri oraz 30. rocznicą śmierci. A ponieważ Pola Negri poprzez matkę Eleonorę Kiełczewską jest związana z Brdowem, pomyśleliśmy, że takie przedsięwzięcie spotka się z zainteresowaniem mieszkańców. Chcieliśmy też te daty uczcić i przypomnieć o sławnej aktorce, która z matką do Brdowa przyjeżdżała – powiedzieli pomysłodawcy i organizatorzy przedsięwzięcia, Dariusz Racinowski i Bartosz Mikołajczyk.
W programie festynu znalazło się wiele atrakcji. Zarówno dla dzieci i ich rodziców. – Wymyśliliśmy zabawy związane z Polą Negri, np. malowanie paznokci, bo pamiętamy, że polska gwiazda jako pierwsza zaczęła malować paznokcie u stóp. Ponadto zaproponowaliśmy pokazy fryzur i malowanie twarzy dzieciom. Można też zdobić torby ekologiczne portretem Poli Negri. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone. Dla najmłodszych przygotowaliśmy szablony z wizerunkiem aktorki, które można malować. Te prace też będą oceniane i nagradzane. Ponadto są drewniane łódeczki z symbolem MKS-u „Brdów”, których ozdobienie również będziemy premiować. Przewidzieliśmy także dyscypliny sprawnościowe, zręcznościowe i sportowe, bowiem Pola Negri była osobą wysportowaną, o świetnej kondycji – dodali organizatorzy.
Festyn w dużej części został dofinansowany z budżetu gminy Babiak w ramach projektu realizowanego przez MKS „Brdów”. Resztę wydatków pokryły środki własne organizacji.