Pierwszy raz w Kole. Misterium Męki Pańskiej zgromadziło wielu mieszkańców miasta i okolic [FOTO]

0
1177

Po raz pierwszy w Kole odbyła się plenerowa inscenizacja Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja w formie spektaklu amatorskiego, w którym zagrali mieszkańcy miasta i okolic, przyciągnęła do parku 600-lecia wiele osób, które w przedstawieniu szukały przede wszystkim duchowych doznań towarzyszących nadejściu najważniejszych w Kościele katolickim świąt. Poprzedzająca zmartwychwstanie męka i śmierć Chrystusa została zobrazowana przez artystów-amatorów i podkreślona oprawą artystyczną. Nie brakło rzymskich legionistów ubranych w oryginalne zbroje z epoki, chóralnych pieśni oraz efektów świetlnych.

W scenariuszu znalazła się scena pojmania Jezusa w Getsemani, osąd w Pałacu Namiestnikowskim, Droga Krzyżowa, która prowadziła nadwarciańskim wałem oraz moment ukrzyżowania. Łącznie w spektakl zaangażowanych było niemal stu mieszkańców. Kilkuset natomiast przyszło, by zobaczyć i przeżyć to, nad czym pracowali przez wiele tygodni.

Organizatorami misterium były trzy kolskie parafie rzymskokatolickie, Stowarzyszenie „Kolanie” oraz Stowarzyszenie „Tradycja-Kultura-Region Zatrzymać Czas” w Witowie.