Park Handlowy Koło! Tu historia połączy się z nowoczesnością!

0
1348
Park Handlowy Koło

Często mieszkańcy Koła, poszukując towarów w atrakcyjnych cenach, wybierają się do dużych miast. Sobotnie wycieczki do Konina, Kalisza, Łodzi czy Poznania dają bowiem możliwość odwiedzenia galerii handlowych. Niektóre z nich są zbudowane na zasadzie minimalizmu i często – jako blaszana bryła – poważnie zaburzają architekturę okolicznego krajobrazu. Zdarzają się jednak takie, w których wizyty nie tylko pozwalają w sposób dogodny dokonać zakupów. Oprócz tego cieszą oko ładną architekturą. Taki właśnie będzie PARK HANDLOWY KOŁO – nowe kolskie centrum handlowe, zaprojektowane tak, aby łączyć historię z nowoczesnością.

Będzie to nowoczesny obiekt handlowy, ale wybudowany pod nadzorem konserwatora zabytków. Da to efekt połączenia wielowiekowej tradycji z bardzo oczekiwaną w dzisiejszym handlu nowoczesnością. Nowoczesne elementy architektury, oddające jednocześnie klimat Starego Miasta, pozwolą ocieplić wizerunek zapomnianej przez mieszkańców części miasta. Obiekty Parku Handlowego na pewno bardzo pozytywnie będą na nią oddziaływać. Jesteśmy pewni, że przyciągną wielu klientów nie tylko z Koła, ale również z bliższej i dalszej okolicy, przez co pozytywnie wpłyną na całą starówkę – powiedział przedstawiciel inwestora, spółki CELTIA z Kalisza, Ryszard Kubiak.

Jak zatem będzie wyglądało nowe kolskie centrum handlowe o nazwie Park Handlowy Koło? Będą to trzy wielolokalowe budynki handlowo-usługowe. Dwa z nich będą posiadać dwie kondygnacje, a trzeci będzie jednokondygnacyjny z parkingiem na dachu. Wokół obiektów znajdować się będzie zewnętrzna strefa parkingowa. Łączna powierzchnia handlowo-usługowa Parku Handlowego Koło będzie wynosić około 12 tys. m2.

W ten sposób do niedawna zdegradowane miejsce po byłej fabryce stanie się często odwiedzanym miejscem robienia udanych zakupów w otoczeniu budynków wkomponowanych w historyczną część Koła. Ale nie tylko taki będzie charakter tego zakątka. Po zakupach zawsze będzie można znaleźć chwilę wytchnienia podczas spaceru po nadwarciańskich bulwarach.

materiał sponsorowany

Park Handlowy Koło
Park Handlowy Koło