Rowerami z Brdowa do Babiaka, czyli 5. Rowerowy Rajd Konstytucji 3 Maja

0
92
5. Rowerowy Rajd Konstytucji 3 Maja

Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów”, zorganizował 5. Rowerowy Rajd Konstytucji 3 Maja. Był to drugi rajd z serii Grand Prix MKS Brdów 2019. W wydarzeniu, mimo silnego wiatru, uczestniczyło 55 zawodników z Brdowa, Babiaka, Psar, Polonisza, Modzerowa, Radoszewic, Babiaka, Koła, Słupeczki i Błennej. Wszyscy wystartowali sprzed altany nad brzegiem Jeziora Brdowskiego. Pokonali zaplanowany dystans w 4 grupach po 14 osób w każdej. Na początku rajdu jechał radiowóz z posterunku policji w Babiaku. Jego obecność pozytywnie wpłynęła na zachowanie kierowców poruszających się po drogach. Kolumnę rowerzystów zamykał samochód OSP Brdów.

Rajd prowadził do Babiaka. Tam przy pomniku ofiar II wojny światowej rowerzyści zapalili znicz, a po krótkim odpoczynku i wspólnej fotografii wyruszyli w drogę powrotną do Brdowa. Po zakończeniu rajdu zostali poczęstowani gorącą zupą i odebrali pamiątkowe medale. – Jesteśmy wdzięczni za pomoc policji i druhów ochotników. Dzięki nim czujemy się bezpieczniej – powiedział prezes MKS „Brdów”, Bartosz Mikołajczyk. – Mimo zimnego weekendu majowego i silnego wiatru w naszym rajdzie wzięło udział tyle osób. Rodziny i dzieci nie zawiedli – dodał wiceprezes, Dariusz Racinowski.

Wydarzenie współfinansował samorząd gminy Babiak.

źródło i zdjęcia: MKS „Brdów”

Zobacz fotorelacje z poprzednich Rajdów Konstytucji 3. Maja

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here