Pamiętaliśmy o 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

0
179

Złożenie kwiatów przed budynkiem starostwa, uroczyste podniesienie flagi na maszt, odegranie hymnu, okolicznościowe przemowy, przemarsz wraz z Orkiestrą Dętą OSP w Kole do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, msza święta w intencji ojczyzny, złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej uchwalenie Konstytucji 3 maja usytuowanej na budynku kolskiej fary, a na zakończenie przypomnienie znaczenia ustawy zasadniczej z 1791 roku przez burmistrza Koła Krzysztofa Witkowskiego, złożyły się na obchody 3 maja w Kole. W taki sposób mieszkańcy Koła uczcili 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Dzień wcześniej mieszkańcy miasta bawili się podczas majowego festynu zorganizowanego przez miejski samorząd. Mimo że pogoda nie dopisała, nie brakło chętnych do plenerowej zabawy w parku Moniuszki.

zdjęcia: Urząd Miejski w Kole, okrągłemiasto.pl

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here