Jutro uczniowie i nauczyciele rozpoczynają nowy rok szkolny

0
117
SP-nr-1

Jutro uczniowie i nauczyciele wracają do szkół. Tegoroczny start nauki przypada w dobie epidemii koronawirusa, stąd specjalne do niego przygotowania. Szefowie placówek wypracowali procedury w oparciu o wytyczne ministerstwa i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz w porozumieniu z organami prowadzącymi, co nie zmienia faktu, że z dużymi obawami spoglądają w najbliższą przyszłość. Niekorzystnie na całą sytuację wpływa fakt wpisania powiatu kolskiego na listę powiatów w czerwonej strefie. Szczególne obostrzenia obowiązują wszystkich mieszkańców od soboty, 29 sierpnia.

W zaistniałej sytuacji dyrektorzy szkół, przedszkoli i żłobków wystąpili do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kole z wnioskiem ws. możliwości zmiany formy nauczania na inną niż stacjonarna. Jak poinformowała Ewa Lewicka, aktualnie nie ma przesłanek aby wyrazić zgodę na zmianę formy nauczania czy zaprzestanie przyjmowania wychowanków do placówek. – Nie mam żadnych informacji, by na terenie powiatu kolskiego, wśród uczniów czy w grupie zawodowej, tj. nauczycieli i pracowników placówek oświatowych i wychowawczych był potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem, a dzieci, które aktualnie przebywają wraz z rodzicami w kwarantannie lub izolacji i nie stanowią żadnego zagrożenia – powiedziała PPIS w Kole Ewa Lewicka.

Jutro zatem uczniowie stawią się na zorganizowanej w nieco innej, niż dotychczas, formie rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Nauczyciele oraz rodzice otrzymali stosowne informacje i wytyczne.

Dziś dane o liczbie zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce okazały się dobre dla naszego powiatu. W najnowszym raporcie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu nie ma informacji o żadnym przypadku COVID-19 wśród mieszkańców ziemi kolskiej. Wczoraj natomiast, tj. w niedzielę, 30 sierpnia, w zestawieniu znalazła się informacja o dwóch osobach z SARS-CoV-2. 50-letni mężczyzna i 48-letnia kobieta przebywają w izolacji domowej.

W związku ze spadkiem zakażeń na terenie powiatu kolskiego burmistrz Koła Krzysztof Witkowski wydał dziś komunikat, w którym poinformował, że od 1 września czynne będzie miejskie targowisko, ale jarmark 3 września br. nie odbędzie się.

118750301_2108338685974884_8367996859748830580_o

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here