Otwarta Strefa Aktywności powstanie w Kiełczewie

0
137
n
n

Otwarta Strefa Aktywności powstanie w Kiełczewie obok szkoły. Będzie to druga OSA w gminie Koło. W grudniu oddano do użytku pierwszą, która znajduje się w Powierciu.

Otwarta Strefa Aktywności powstanie w Kiełczewie obok szkoły

Otwarta Strefa Aktywności w wariancie rozszerzonym powstanie w miejscowości Kiełczew Smużny Pierwszy. Planowana inwestycja zlokalizowana będzie przy szkole podstawowej. Obiekt obejmie siłownię plenerową, w której znajdą się urządzenia typu orbitrek, wioślarz, wahadło/twister, stepper, poręcz równoległa/drabinka i skośne koła. Powstanie też strefa relaksu, a w niej 4 ławki z oparciem, 2 stoliki do gier w szachy i chińczyka, kosz na śmieci, tablica z regulaminem, tablica OSA, zieleń i nasadzenia. Ponadto w planach jest plac zabaw o charakterze sprawnościowym z huśtawką typu bocianie gniazdo oraz zestawem składającym się z wieży z dachem dwuspadowym, zjeżdżalni, balustrady, drabinki łukowej, podejścia – ścianki wspinaczkowej oraz wachlarza linowego. Będzie też urządzenie typu labirynt.

Teren pod placem zabaw będzie wysypany piaskiem. Pozostały obszar zostanie trawiasty. W obiekcie miejsce znajdzie też 5-stanowiskowy stojak na rowery. Teren będzie ogrodzony.

OSA w Kiełczewie będzie miała charakter wielofunkcyjny. Oferta skierowana jest bowiem do różnych grup wiekowych w celu pobudzenia aktywności fizycznej oraz umiejętnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Obiekt będzie ogólnodostępny.

Zadanie, podobnie jak to w Powierciu, jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kwota dotacji wynosi 43.800 zł.

źródło: Urząd Gminy Koło, zdjęcia: Urząd Gminy Koło, okrągłemiasto.pl

Czytaj więcej o Otwartej Strefie Aktywności: OSA

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here