Opowiedzieli o świętym Mikołaju i… odebrali nagrody!

0
88

W siedzibie PiMBP w Kole odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Moja opowieść o świętym Mikołaju”. Organizatorami konkursu byli Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Mikołaja w Kole oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole. Patronat honorowy nad konkursem sprawował starosta kolski. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych. Nadesłano na niego 53 prace literackie z całej Polski. Komisja konkursowa przyznała w sumie 14 równorzędnych nagród, a swoje nagrody przyznali również starosta, dyrektor SOSW, Stowarzyszenie „Przyjaciele Świętego Mikołaja” oraz wychowankowie SOSW w Kole.

Nagrodami w konkursie były książki i wykonane przez wychowanków SOSW papierowe miniparasolki chroniące od niemocy twórczej. Dzięki konkursowi społeczność SOSW w Kole wzbogaciła się o wiele pięknych, pisanych od serca opowieści o swoim patronie, świętym Mikołaju. Wszystkie nagrodzone prace można przeczytać na stronach internetowych organizatorów konkursu: www.sosw.szkolnastrona.pl, www.biblioteka-kolo.pl.

Komisja konkursowa wyróżniła prace w kategoriach:

uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych: Stanisław Kuźma, Sebastian Sierakowski,

uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych: Anna Bukowiecka, Dominik Gabrysiak, Martin Ksiądz, Tomasz Mardosz-Lisak, Wiktoria Sieradzka,

uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych i gimnazjalnych: Julia Augustyniak, Katarzyna Gołębiewska, Kacper Grzyb,

uczniowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych: Oliwia Bladziak, Łukasz Góralski,

dorośli: Grażyna Gołdych, Monik Pielak.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here