Około 100 uczestników wzięło dziś udział w XI Kryterium Kolarskim o Srebrną Szprychę – Memoriale Zdzisława Walczaka [FOTO]

1
347

To było XI Kryterium Kolarskie o Srebrną Szprychę – Memoriał Zdzisława Walczaka, w którym na linii startu stanęło około 100 uczestników z wielu miejscowości z całej Polski. – Przyjechali do nas cykliści m.in. z Konina, Kielc, Łodzi, Strykowa, Łęczycy, Kalisza i, oczywiście, Koła – poinformował prezes Kolskiego Towarzystwa Cyklistów, Zbigniew Brzozowski. Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach wiekowych, także z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Rowerzyści pokonywali wyznaczoną przez organizatorów trasę. Jedna pętla ulicami Sienkiewicza, Włocławską, Niezłomnych i Toruńską liczyła 1.800 metrów. – Żaki miały do pokonania 3 okrążenia, 12 okrążeń jeździły młodziki, 15 – juniorzy młodsi, a 20 – juniorzy i mastersi – dodał Zbigniew Brzozowski.

Start i finisz znajdowały się naprzeciwko budynku Starostwa Powiatowego w Kole. Głównymi organizatorami sportowego wydarzenia były – przy wsparciu licznych sponsorów – Kolskie Towarzystwo Cyklistów, Urząd Miejski w Kole, Starostwo Powiatowe w Kole i gmina Koło.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

  1. I po co te chłoposzki tam byli? Mówię o strażakach z OSP. Zabezpieczenie? Osoba która siedzi na krawężniku chodnika to osoba zabezpieczająca bieg? Ludzie… Albo machające lizakami które udają, że kierują ruchem a kompletnie nie potrafili sobie z tym poradzić – ciekawe czy któryś miał uprawnienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here