Nowy sztandar Towarzystwa Przyjaciół Miasta Dąbie został poświęcony

0
261

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się doskonałą okazją do poświęcenia nowego sztandaru Towarzystwa Przyjaciół Miasta Dąbie wraz z jego przekazaniem przez burmistrza miasta, Tomasza Ludwickiego na ręce prezesa TPMD, Adama Grabowskiego.

Narodowy jubileusz uczczono także uroczystą sesją Rady Miejskiej w Dąbiu, podczas której podjęto uchwałę w sprawie upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas sesji dr Piotr Wąsowicz przeprowadził wykład pn. „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego”, a później wystawiona została sztuka teatralna w reżyserii dr. Piotra Wąsowicza zatytułowana „Taki kraj”. Reżyser wcielił się w rolę nauczyciela historii, w spektaklu wzięła udział młodzież. Licznie zgromadzona publiczność młodych artystów nagrodziła gromkimi brawami.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Dąbiu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here