ZST pierwszą szkołą w powiecie w projekcie EuroWeek – Szkoła Liderów

0
308

Po raz kolejny wspaniałą przygodę z językiem angielskim przeżyli uczniowie ZST z Koła, którzy wzięli udział w 5-dniowym obozie językowym EuroWeek -Szkoła Liderów w Bystrzycy Kłodzkiej.

Młodzież spotkała się z wolontariuszami z Tajlandii, Kolumbii, Armenii, Pakistanu i Wietnamu. W trakcie wirtualnych prezentacji i ćwiczeń uczniowie mogli nie tylko poznać kulturę i tradycje ich krajów, ale także przełamać barierę komunikacyjną w języku obcym. Intensywne warsztaty, gry symulacyjne, taniec oraz śpiew pomogły uczniom doskonalić umiejętności pracy w grupie, kształtować postawę przywódczą oraz rozwijać umiejętność porozumiewania się w języku angielskim.

Udział w projekcie EuroWeek to intensywna nauka, zabawa i nawiązanie wartościowych przyjaźni, dzięki którym uczniowie zyskują obiektywne spojrzenie na przedstawicieli innych kultur. Wszyscy uczestnicy obozu nie mogą doczekać się kolejnej edycji programu.

Zespół Szkół Technicznych oraz każdy uczestnik projektu otrzymał Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia EuroWeek- Szkoła Liderów.

Inicjatorkami uczestnictwa w projekcie EuroWeek są nauczycielki: Emilia Lewicka i Dorota Kołodziejska. Opiekę nad młodzieżą sprawowała także  Małgorzata Gralak.

źródło i zdjęcia: ZST w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here