Dyspensa przedłużona. Biskup włocławski ks. Wiesław Mering wydał kolejny dekret

0
392

W związku z trwającą trudną sytuacją epidemiczną i kolejnymi obostrzeniami dotyczącymi limitu uczestników zgromadzeń na nabożeństwach w kościołach, biskup włocławski ks. Wiesław Alojzy Mering przedłużył dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy świętej. Poprzednia obowiązywała do niedzieli, 15 listopada.

Pełna treść dekretu:

Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia związane z panującą pandemią, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, przedłużam do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii udzieloną dekretem z dnia 17 października br. (L.dz. 1054/2020). Przypominam, aby osoby korzystające z dyspensy łączyły się duchowo poprzez transmisje Mszy Świętej w domu, za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęły Komunię duchową. Zachęcam także do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej. Informację o dyspensie należy podać wiernym do publicznej wiadomości.
Wszystkich ogarniam modlitwą i z serca błogosławię.

+Wiesław Mering, Biskup Włocławski

Ks. Artur Niemira, Kanclerz Kurii

Włocławek, 13 listopada 2020 r. (L.dz. 1106/2020)

źródło: Diecezja Włocławska

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here