Nowe laptopy w Pracowni Orange w kolskim MDK-u

0
58

Laptopy o łącznej wartości 11 099,15 złotych dotarły szczęśliwie do Pracowni Orange w Miejskim Domu Kultury. Ten dar od Fundacji Orange to swego rodzaju nagroda za prowadzoną działalność w kolskiej pracowni.

Powstała ona w 2015 roku, gdy placówka stanęła do rywalizacji w II edycji projektu społecznego organizowanego przez fundację. Zgłoszenia do programu mogły przesyłać grupy inicjatywne z miast i wsi liczących do 40 tysięcy mieszkańców, które wspólnie z lokalną instytucją przedstawiły pomysły na wykorzystanie Pracowni Orange. W rezultacie, ze 1018 zgłoszeń, komisja wybrała 50, w tym Koło. Miejscowi internauci spisali się na przysłowiową piątkę i to oni w plebiscycie online zdecydowali, że Miejski Dom Kultury w Kole znalazł się wśród 26 lokalizacji wytypowanych do otwarcia Pracowni Orange.

MDK otrzymał wówczas bezpłatny dostęp do Internetu i wyposażenie w postaci mebli, trzech komputerów z oprogramowaniem, drukarki i czterdziestocalowego monitora. Umożliwiło to prowadzenie nieodpłatnych zajęć artystycznych i kulturotwórczych. Popołudniami młodzi ludzie korzystali z komputerów. Organizowane były zajęcia edukacyjne dla dzieci, seniorów i osób z niepełnosprawnością. „Nieco wyeksploatowaliśmy sprzęt i z radością przyjęliśmy informację o ogłoszeniu przez Fundację nowego projektu pn. „Dodatkowe wyposażenie Pracowni Orange”. Zgodnie z regulaminem, o wsparcie mogły zabiegać instytucje, przy których działa pracownia Orange z I i II edycji programu. Kolski wniosek znów został oceniony pozytywnie i placówka może cieszyć się nowym sprzętem od dnia, który, jak pokazuje życie, niesłusznie nazywany jest pechowym. Mamy nadzieję, że mieszkańcy miasta będą chętnie korzystać z komputerów i laptopów, bo to właśnie dla nich w Miejskim Domu Kultury otwarta jest Pracownia Orange – napisali w mediach społecznościowych pracownicy MDK-u,

Więcej na stronie: https://pracownieorange.pl/pracownia/kolo/

źródło i zdjęcie: Miejski Dom Kultury w Kole