Nowe laptopy w Pracowni Orange w kolskim MDK-u

0
27

Laptopy o łącznej wartości 11 099,15 złotych dotarły szczęśliwie do Pracowni Orange w Miejskim Domu Kultury. Ten dar od Fundacji Orange to swego rodzaju nagroda za prowadzoną działalność w kolskiej pracowni.

Powstała ona w 2015 roku, gdy placówka stanęła do rywalizacji w II edycji projektu społecznego organizowanego przez fundację. Zgłoszenia do programu mogły przesyłać grupy inicjatywne z miast i wsi liczących do 40 tysięcy mieszkańców, które wspólnie z lokalną instytucją przedstawiły pomysły na wykorzystanie Pracowni Orange. W rezultacie, ze 1018 zgłoszeń, komisja wybrała 50, w tym Koło. Miejscowi internauci spisali się na przysłowiową piątkę i to oni w plebiscycie online zdecydowali, że Miejski Dom Kultury w Kole znalazł się wśród 26 lokalizacji wytypowanych do otwarcia Pracowni Orange.

MDK otrzymał wówczas bezpłatny dostęp do Internetu i wyposażenie w postaci mebli, trzech komputerów z oprogramowaniem, drukarki i czterdziestocalowego monitora. Umożliwiło to prowadzenie nieodpłatnych zajęć artystycznych i kulturotwórczych. Popołudniami młodzi ludzie korzystali z komputerów. Organizowane były zajęcia edukacyjne dla dzieci, seniorów i osób z niepełnosprawnością. „Nieco wyeksploatowaliśmy sprzęt i z radością przyjęliśmy informację o ogłoszeniu przez Fundację nowego projektu pn. „Dodatkowe wyposażenie Pracowni Orange”. Zgodnie z regulaminem, o wsparcie mogły zabiegać instytucje, przy których działa pracownia Orange z I i II edycji programu. Kolski wniosek znów został oceniony pozytywnie i placówka może cieszyć się nowym sprzętem od dnia, który, jak pokazuje życie, niesłusznie nazywany jest pechowym. Mamy nadzieję, że mieszkańcy miasta będą chętnie korzystać z komputerów i laptopów, bo to właśnie dla nich w Miejskim Domu Kultury otwarta jest Pracownia Orange – napisali w mediach społecznościowych pracownicy MDK-u,

Więcej na stronie: https://pracownieorange.pl/pracownia/kolo/

źródło i zdjęcie: Miejski Dom Kultury w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here