Nagrody w konkursie o Żołnierzach Wyklętych wręczone

0
73

Szkoła Podstawowa w Osieku Wielkim, z inicjatywy Tomczyka Jarosława, w marcu i kwietniu br., przeprowadziła drugą edycję Międzyszkolnego Artystycznego Konkursu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Jego celem było m.in. upowszechnienie wiedzy z zakresu działalności Zbrojnego Antykomunistycznego Podziemia Niepodległościowego oraz przybliżenie dzieciom i młodzieży ustanowionego przez Parlament RP w 2011 roku Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Konkurs przebiegał w dwóch płaszczyznach – literackiej oraz plastycznej i adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z powiatu kolskiego. Motto przewodnie tej edycji związane było z pułkownikiem Zygmuntem Szendzielarzem ps. Łupaszka.

Niestety, plany organizatorów pokrzyżowała pandemia. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, konkurs został zawieszony i wznowiony na początku września, natomiast w poniedziałek, 21 grudnia, w kameralnych warunkach, w dbałości o bezpieczeństwo sanitarne, dokonano podsumowania konkursu i wręczenia nagród laureatom.

Komisarzem konkursu był Jarosław Tomczyk. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął poseł na Sejm RP Leszek Galemba, który był także głównym fundatorem nagród. Pozostałe nagrody ofiarował Oddział IPN w Gdańsku z Delegaturą w Bydgoszczy. Komisje konkursu tworzyli: Karol Budynek, Arkadiusz Gołębowski, Joanna Kwiatkowska, Andrzej Łaszkiewicz, Arkadiusz Słomski oraz Krzysztof Włoszczyński.

W tegorocznej edycji konkursu nie przyznano pierwszej nagrody. Laureatami II miejsca zostali Kinga Gaudyn oraz ex-aequo Łucja Bugajczyk i Nadia Chojecka, a trzeciego – Aleksandra Chojecka oraz ex-aequo Dominik Pietruszka i Bartek Łopata. Wyróżnienia trafiły do Bartka Łopaty i Szymona Szafrańskiego.

źródło i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Osieku Wielkim

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here