Nagrody i puchary wręczone! 37. Międzynarodowy Bieg Warciański przeszedł do historii [FOTO]

0
564
37. Międzynarodowy Bieg Warciański przeszedł do historii. Biegacze i chodziarze wyruszyli na trasę o 11.30, a pierwsi zawodnicy na linii mety pojawili się już niespełna 30 minut później.
To była już 37. edycja znanego w kraju i za granicą biegu, który pisze swą historię od 7 listopada 1981 roku. W pierwszym biegu wystartowało 119 zawodników, a jego trasa wiodła od zakładów mięsnych do Rejonowego Oddziału Geodezji w Kole. W kolejnych latach zmagania biegaczy odbywały się w Lasku Rzuchowskim. Tak było do 2006 roku, kiedy to trasa została zmieniona, a start i meta zlokalizowane zostały na alei w parku im. Stanisława Moniuszki.
Do 2007 roku organizatorem biegu był TKKF, a od 2008 do dziś za przygotowanie imprezy odpowiedzialne są Urząd Miejski w Kole oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole.
W tym roku, podobnie jak w ubiegłych, na dystansie 10 km rywalizowali biegacze, a chodziarze z kijkami mieli do pokonania 5 km. W sumie 37. Międzynarodowy Bieg Warciański ukończyło 569 biegaczy oraz 31 chodziarzy. Sportowa rywalizacja rozpoczęła się o 11.30, natomiast ogłoszenie wyników i ceremonia dekoracji zwycięzców odbyła się o 14.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Uczestniczyło w niej wielu zaproszonych gości, w tym władze samorządowe miasta i powiatu, przedstawiciele licznych współorganizatorów i sponsorów oraz znani i utytułowani biegacze: Aleksandra Brzezińska, Błażej Brzeziński, Michał Kaczmarek, Tomasz Grycko, Ewa Jagielska, Mateusz Niemczyk, Sebastian Wąsicki, Ewelina Paprocka, Arkadiusz Gardzielewski oraz Anna Szyszka.
Zanim rozpoczęto uroczystość dla zgromadzonych zagrała Miejska Orkiestra Dęta OSP Koło, a po powitaniu gości oraz publiczności przez dyrektora MOSiR-u w Kole, Jarosława Kawkę, nastąpiło ogłoszenie wyników i dekorowanie najlepszych uczestników tegorocznego biegu. W klasyfikacji generalnej, kategorii kobiet, jako pierwsza na mecie zameldowała się Ewa Jagielska. Druga była Aleksandra Brzezińska, a trzecia Paulina Kaczyńska, natomiast w gronie mężczyzn najszybszy okazał się Tomasz Grycko. Za nim linię mety przekroczył Arkadiusz Gardzielewski, a trzeci był Błażej Brzeziński.
Dyplomy i nagrody wręczone zostały również w kilkunastu kategoriach. Najpierw uhonorowani zostali najlepsi zawodnicy i zawodniczki z Polski. W gronie kobiet pierwsze miejsce zajęła Ewa Jagielska. Druga była Aleksandra Brzezińska, trzecia – Paulina Kaczyńska, czwarta – Ewelina Paprocka, a piąta – Zuzanna Mokros. Wśród mężczyzn pięć czołowych miejsc przedstawia się następująco: pierwsze – Tomasz Grycko, drugie – Arkadiusz Gardzielewski, trzecie – Błażej Brzeziński, czwarte – Mateusz Niemczyk i piąte – Sebastian Wąsicki.
Następnie nagrody, statuetki i dyplomy odebrały panie w poszczególnych kategoriach wiekowych: K19, K20, K30, K40, K50 i K60 oraz panowie w kategoriach M19, M20, M30, M40, M50, M60 i M70. Ponadto na podium stawali najlepsi biegacze i biegaczki z powiatu kolskiego, najlepsze zawodniczki i zawodnicy z Koła oraz zawodnicy niepełnosprawni. Wyróżnieni zostali także najstarszy biegacz, Władysław Angiel, najmłodszy – Dominik Urbaniak oraz najszybsza drużyna, którą okazała się ekipa „Koło biega” Specjalne brawa i gratulacje odebrali też startujący po raz 37. w Międzynarodowym Biegu Warciańskim dwaj panowie. Piotr Grenz oraz Janusz Lenc nie opuścili ani jednej edycji imprezy.
Nagrody i puchary ufundowali także prezesi dwóch firm. Prezes Andre Abrasive Articles przyznał je w kategoriach: pracownik kobieta, pracownik mężczyzna, klient Andre, oraz przyjaciel Andre, a puchary oraz nagrody za udział w 37. Międzynarodowym Biegu Warciańskim oraz Grand Prix Koła ufundowała firma Geberit. Otrzymali je najszybsi zawodnicy, najszybsze zawodniczki oraz najszybszy chodziarz firmy Geberit. Na koniec puchary odebrali też pozostali zawodnicy Geberit Team.
Na podium stawali także chodziarze nordic walking. W klasyfikacji generalnej kobiet na czołowych miejscach znalazły się: Agnieszka Mielecka, Agnieszka Kędzierska oraz Kamila Kolberg. W kategorii mężczyzn natomiast najszybciej na mecie pojawili się Michał Osiński, Marcin Radomski oraz Romuald Baranowski.
Po ceremonii dekoracji wiceburmistrz Koła, Elżbieta Modrzejewska, podziękowała organizatorom na perfekcyjne przygotowanie sportowej imprezy, sponsorom za hojność, uczestnikom za liczny udział i zaangażowanie, a publiczności za oklaskiwanie sportowców. Przy okazji oficjalnego zakończenia imprezy zaprosiła do Koła za rok, na 38. edycję biegu.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here