Mistrzyni i wicemistrzyni Pomorza są z Brdowa

0
87
77350823_1164612740399563_5070754568522956800_n

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Brdowie w Gdańsku. reprezentowali barwy klubowe MKS „Brdów” w 13. Gdańskich Ergowiosłach. Do rywalizacji na 1 500 metrów stanęły Julia Ćwiklińska, Maria Czerniejewska i Marta Mazur, a na 500 metrów Mateusz Ogrodowczyk i Franciszek Racinowski.

Na dystansie 1 500 metrów Julka Ćwiklińska wywalczyła 1. miejsce i została mistrzynią Pomorza, a Marysia Czerniejewska zajęła 2. miejsce i mogła cieszyć się z wicemistrzowskiego tytułu na tym samym dystansie. Mateusz Ogrodowczyk natomiast uzyskał trzeci czas na 500 m. – Mamy kolejne potwierdzenie, że nasi zawodnicy są dobrze przygotowani. Przed nami najważniejsze zmagania w Chełmży, gdzie brdowscy wioślarze powalczą o kadrę wojewódzką powiedział Bartosz Mikołajczyk. – Kolejny wyjazd do Gdańska i kolejne medale naszych wioślarzy, które bardzo cieszą dodał Dariusz Racinowski.

Po sportowych zmaganiach młodzi brdowscy wioślarze pojechali do Gdyni. Tam odwiedzili Gdyńskie Muzeum Motoryzacji, w którym obejrzeli kolekcję starych aut i motocykli. Jej właścicielem jest wychowanek brdowskiej szkoły i były mieszkaniec Brdowa. Potem podziwiali żaglowce zacumowane przy Skwerze Kościuszki w Gdyni, zobaczyli Europejskie Centrum Solidarności, przeszli Szlakiem Stoczni Gdańskiej, obejrzeli okazały budynek Muzeum II Wojny Światowej, podążyli zwodzonym mostkiem do Filharmonii Bałtyckiej, skąd podziwiali panoramę starego Gdańska. Pełni wrażeń i z kolejnymi medalami wrócili do Brdowa.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here