Miłośnicy tańca wypoczywali aktywnie

0
130

Zakończył się trzeci letni obóz artystyczno-sportowy zorganizowany przez Zespół Taneczny MUZA-MDK. W ostatnich dziesięciu dniach lipca dzieci z terenu ziemi kolskiej wypoczywały w Sypniewie w powiecie złotowskim. Ośrodek, w którym wakacyjny czas spędzała prawie setka młodych ludzi, to kompleks noclegowo-sportowo-rozrywkowy znajdujący się na terenie Pojezierza Drawsko-Wałeckiego pełnego dziewiczej przyrody. Kolska grupa korzystała z sal treningowych, hali sportowej, pływalni krytej oraz boisk i basenów zewnętrznych, a także z profesjonalnie wyposażonego dyskotekowego centrum rozrywki. Stołówka serwowała trzy smaczne posiłki i podwieczorek. Kadra opiekująca się obozowiczami to wychowawcy z uprawnieniami oraz wyspecjalizowani instruktorzy tańca, akrobatyki, pływania, sztuk walki i innych dziedzin sportu. Nie było czasu na nudę.

Prawie każdego dnia obozowicze korzystali z basenów, trenowali karate i wychodzili na boiska piłki nożnej, siatkowej i koszykowej. Ponadto brali udział w warsztatach tanecznych i akrobatycznych. Do dyspozycji obozowiczów oddano też salę wyposażoną w stoły do gry w ping ponga, i tzw. piłkarzyki oraz kręgielnię, z których można było korzystać w krótkich przerwach miedzy zajęciami lub w czasie złej pogody. Popołudnia i wieczory to czas rywalizacji. Umiejętności plastyczne zaprezentowane zostały w konkursie „Moja wizytówka” polegającym na wykonaniu plakatu na drzwi. Konkurs na wiersz lub piosenkę obozową ujawnił niesamowite zdolności poetyckie i trafność w dowcipnej ocenie wychowawców, instruktorów i kierowniczki. Przygotowane teledyski oraz improwizacje w „Bitwach tanecznych” ujawniły kreatywność i gibkość uczestników. Piękne dziewczyny i przystojni chłopcy pretendowali do tytułów miss i misterów, pokazując się w strojach wieczorowych i sportowych, odpowiadając na pytanie przygotowane przez jury, dotyczące tego, co chcieliby zmienić na świecie oraz prezentując publiczności jeden ze swoich talentów. W wielkiej obozowej spartakiadzie wzięli udział wszyscy uczestnicy, którzy utworzyli dziesięć drużyn. Na boisku wielofunkcyjnym przeprowadzono osiem konkurencji wymagających wysiłku, sprawności fizycznej, a często też postawy fair play. Przez cały czas trwania obozu można było zgłaszać się do rywalizacji w pływaniu. Z każdej kategorii wiekowej wybierano tych, którzy w najkrótszym czasie pokonywali jedną długość basenu. Ocenie podległ też porządek utrzymywany w pokojach. Za zaangażowanie w obozowe życie i udział w konkursach uczestnicy otrzymywali dyplomy, nagrody i liczne upominki ufundowane przez hojnych sponsorów. Środki pozyskane z gminy miejskiej Koło umożliwiły zorganizowanie spartakiady i przeprowadzenie warsztatów tanecznych i akrobatycznych.

Na obozach organizowanych przez Zespół Taneczny MUZA-MDK tradycją stał się „czas bez telefonów”. W Sypniewie ze smartfonów można było korzystać po południu i wieczorem. Przed ogłoszeniem ciszy nocnej uczestnicy wypoczynku oddawali je pod opiekę swoim wychowawcom.

W programie wypoczynku znalazło się miejsce na dwa ogniska i pieczenie kiełbasek oraz dwie wieczorne dyskoteki prowadzone przez profesjonalnego DJ, który magię muzyki wzmacniał efektami świetlnymi. Pobyt na Pojezierzu Drawsko-Wałeckim zobowiązywał do udziału w spływie kajakowym. Niemal wszyscy mieli okazję wiosłować po Rozlewiskach Nadarzyckich. Spotkanie z żubrami i rysiem stało się solidną porcją wiedzy przyrodniczej. Wielką sprawność ujawnili kolscy obozowicze podczas zwiedzania parku linowego w Rudnicy, a w Bornym Sulinowie, obok zwiedzania atrakcji turystycznych, grupy rywalizowały w grach terenowych, gdzie trzeba było wykazać się nie tylko spostrzegawczością, ale też logicznym myśleniem. Uczestnicy obozu artystyczno-sportowego w Sypniewie k/Jastrowia, zorganizowanego przez Zespół Taneczny MUZA-MDK w ostatnim dniu lipca wrócili do Koła wypoczęci, radośni i rozśpiewani

źródło: Miejski Dom Kultury w Kole, zdjęcia: Żaneta Mazurek

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here