Miłośnicy tańca wypoczywali aktywnie

0
151

Zakończył się trzeci letni obóz artystyczno-sportowy zorganizowany przez Zespół Taneczny MUZA-MDK. W ostatnich dziesięciu dniach lipca dzieci z terenu ziemi kolskiej wypoczywały w Sypniewie w powiecie złotowskim. Ośrodek, w którym wakacyjny czas spędzała prawie setka młodych ludzi, to kompleks noclegowo-sportowo-rozrywkowy znajdujący się na terenie Pojezierza Drawsko-Wałeckiego pełnego dziewiczej przyrody. Kolska grupa korzystała z sal treningowych, hali sportowej, pływalni krytej oraz boisk i basenów zewnętrznych, a także z profesjonalnie wyposażonego dyskotekowego centrum rozrywki. Stołówka serwowała trzy smaczne posiłki i podwieczorek. Kadra opiekująca się obozowiczami to wychowawcy z uprawnieniami oraz wyspecjalizowani instruktorzy tańca, akrobatyki, pływania, sztuk walki i innych dziedzin sportu. Nie było czasu na nudę.

Prawie każdego dnia obozowicze korzystali z basenów, trenowali karate i wychodzili na boiska piłki nożnej, siatkowej i koszykowej. Ponadto brali udział w warsztatach tanecznych i akrobatycznych. Do dyspozycji obozowiczów oddano też salę wyposażoną w stoły do gry w ping ponga, i tzw. piłkarzyki oraz kręgielnię, z których można było korzystać w krótkich przerwach miedzy zajęciami lub w czasie złej pogody. Popołudnia i wieczory to czas rywalizacji. Umiejętności plastyczne zaprezentowane zostały w konkursie „Moja wizytówka” polegającym na wykonaniu plakatu na drzwi. Konkurs na wiersz lub piosenkę obozową ujawnił niesamowite zdolności poetyckie i trafność w dowcipnej ocenie wychowawców, instruktorów i kierowniczki. Przygotowane teledyski oraz improwizacje w „Bitwach tanecznych” ujawniły kreatywność i gibkość uczestników. Piękne dziewczyny i przystojni chłopcy pretendowali do tytułów miss i misterów, pokazując się w strojach wieczorowych i sportowych, odpowiadając na pytanie przygotowane przez jury, dotyczące tego, co chcieliby zmienić na świecie oraz prezentując publiczności jeden ze swoich talentów. W wielkiej obozowej spartakiadzie wzięli udział wszyscy uczestnicy, którzy utworzyli dziesięć drużyn. Na boisku wielofunkcyjnym przeprowadzono osiem konkurencji wymagających wysiłku, sprawności fizycznej, a często też postawy fair play. Przez cały czas trwania obozu można było zgłaszać się do rywalizacji w pływaniu. Z każdej kategorii wiekowej wybierano tych, którzy w najkrótszym czasie pokonywali jedną długość basenu. Ocenie podległ też porządek utrzymywany w pokojach. Za zaangażowanie w obozowe życie i udział w konkursach uczestnicy otrzymywali dyplomy, nagrody i liczne upominki ufundowane przez hojnych sponsorów. Środki pozyskane z gminy miejskiej Koło umożliwiły zorganizowanie spartakiady i przeprowadzenie warsztatów tanecznych i akrobatycznych.

Na obozach organizowanych przez Zespół Taneczny MUZA-MDK tradycją stał się „czas bez telefonów”. W Sypniewie ze smartfonów można było korzystać po południu i wieczorem. Przed ogłoszeniem ciszy nocnej uczestnicy wypoczynku oddawali je pod opiekę swoim wychowawcom.

W programie wypoczynku znalazło się miejsce na dwa ogniska i pieczenie kiełbasek oraz dwie wieczorne dyskoteki prowadzone przez profesjonalnego DJ, który magię muzyki wzmacniał efektami świetlnymi. Pobyt na Pojezierzu Drawsko-Wałeckim zobowiązywał do udziału w spływie kajakowym. Niemal wszyscy mieli okazję wiosłować po Rozlewiskach Nadarzyckich. Spotkanie z żubrami i rysiem stało się solidną porcją wiedzy przyrodniczej. Wielką sprawność ujawnili kolscy obozowicze podczas zwiedzania parku linowego w Rudnicy, a w Bornym Sulinowie, obok zwiedzania atrakcji turystycznych, grupy rywalizowały w grach terenowych, gdzie trzeba było wykazać się nie tylko spostrzegawczością, ale też logicznym myśleniem. Uczestnicy obozu artystyczno-sportowego w Sypniewie k/Jastrowia, zorganizowanego przez Zespół Taneczny MUZA-MDK w ostatnim dniu lipca wrócili do Koła wypoczęci, radośni i rozśpiewani

źródło: Miejski Dom Kultury w Kole, zdjęcia: Żaneta Mazurek