Dwa medale dla zawodniczek z Koła podczas VII Mistrzostw Polski Centralnej Oyama Karate w Kata

0
496

Reprezentanci Kolskiego Klubu Sportów Walki uczestniczyli w VII Mistrzostwach Polski Centralnej Oyama Karate w Kata, które odbyły się 17 lutego br. Po raz kolejny impreza ta zorganizowana została w Łodzi, w hali Chojeńskiego Klubu Sportowego.

W turnieju wystartowało 155 zawodników z 14 klubów: Białystok, Turek, Koło, Konin, Herby, Brzeszcze, Piotrków Trybunalski, Brudzew, Legionowo, Kozienice, Tychy, Żagań, Katowice oraz Łódź. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęła prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska. Z powodu trwających ferii zimowych barwy naszego miasta reprezentowała tylko trójka zawodników w składzie: Maja Niżewska, Martyna Wiśniewska i Jakub Lewicki. Obowiązki sędziego pełnił sensei Krzysztof Wojewoda, a kierownika ekipy sensei Marlena Wojewoda.

Mimo tak skromnego składu osobowego nasi przedstawiciele zdołali wywalczyć dwa miejsca medalowe. Sempai Martyna stanęła na najwyższym stopniu podium, zostając najlepszą zawodniczką w kategorii młodziczka białe pasy, a sempai Maja stanęła na stopniu najniższym tegoż podium i zajęła 3. miejsce w kategorii dziecko starsze białe pasy. Uczestnictwo młodych karateków w zawodach wsparła gmina miejska Koło.

źródło i zdjęcia: Kolskie Klub Sportów Walki