Morsy z Koła zainaugurowały sezon 2017/2018

6
866

W jeziorze w Lipinach, amatorzy morsowania zrzeszeni w grupie Morsy Koło, rozpoczęli sezon 2017/2018. Około 40 osób, którym chłód niestraszny, w wyjątkowych nastrojach, weszło do wody, by zażywać kąpieli.

Wszystko zaczęło się w czasie styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Akcji towarzyszy bieg „Policz się z cukrzycą”, w którym wzięła udział grupa Koło Biega. I właśnie po biegu, wcześniej umówieni, pojechaliśmy nad Zalew Ruszkowski, gdzie po raz pierwszy, w czwórkę, zamorsowaliśmy – powiedział mający dwuletnie doświadczenie w morsowaniu, Radosław Małecki, jeden z pomysłodawców powstania grupy.

Z czasem do ekipy dołączyli kolejni amatorzy chłodnych kąpieli, a obecnie zrzesza ona około 40 osób. – W ubiegłym sezonie, jako nieformalna grupa Morsy Koło, byliśmy w Przykonie na inwazji morsów. Tamten sezon był jednak niepełny, ponieważ zaczynaliśmy dopiero w styczniu, ale w tym rozpoczęliśmy zgodnie z kalendarzem.

Kolskie Morsy często można spotkać nad Zalewem Ruszkowskim, gdzie dwa razy w tygodniu starają się na kilka minut zanurzyć w wodzie. W najbliższą niedzielę natomiast jadą do Przykony na dużą imprezę inaugurującą sezon, organizowaną przez Stowarzyszenie „Morsy Turek”.

zdjęcia dzięki uprzejmości grupy Morsy Koło

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here