Kultura i sport jednego dnia [WIDEO]

0
185

Słoneczna pogoda sprzyjała organizatorom dwóch imprez, które aktywizowały mieszkańców Koła w sobotę, 13 maja. Kultura i sport jednego dnia to dla wielu nie lada gratka. Miłośników lokalnej kultury przyciągnęły atrakcje Dnia Sztuki Kolskiej. Jak również zwolenników sportu – rozgrywki w ramach VI edycji Grand Prix Wielkopolski w Koszykówce 3×3.

Piękna pogoda była sprzymierzeńcem organizatorów cyklicznej imprezy pn. Dzień Sztuki Kolskiej, który tym razem zagościł w parku im. Stanisława Moniuszki. Formuła imprezy nie odbiegała od wcześniejszych edycji. Chętni mieli do wyboru warsztaty ceramiczne, plastyczne i manualne, wystawy malarstwa, modelarstwa i fotografii. Występy sceniczne kolskich szkół muzycznych, zespołów, grup tanecznych oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Zainteresowani mogli wziąć udział w konkursach oraz kiermaszach taniej książki.

W tym samym czasie, nieopodal, na placu przy ulicy Prusa, zgromadzili się miłośnicy streetballa, którzy mieli okazję obserwować rywalizację będącą inauguracją Grand Prix Wielkopolski 2017. Turniej odbywał się w kategorii open mężczyzn oraz U-14 dziewcząt.

Po pasjonujących meczach eliminacyjnych i fazy play off, w finale spotkały się „Ogórki” z Gdyni i „Streetfame” z Gniezna, z którego zwycięsko wyszli gnieźnieńscy zawodnicy. Na podium stanęli także „Rezerwowi” Kutno, którym ulegli gracze „Ku Chwale” z Zelowa. W kategorii dziewcząt do lat 14 triumfował KS „Play Basket” z Kraszewic.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here